Omaanis turniiril viibinud kaks Itaalia golfarit pandi karantiini


Omaanis turniiril viibinud kaks Itaalia golfarit pandi karantiini
Lorenzo Gagli.Foto: Imago Sport/Scanpix

Itaalia golfimängijatel Eduardo Molinaril ja Lorenzo Gaglil, kes pidid täna alustama Oman Open turniiri, kahtlustatakse koroonaviirust ning mehed on pandud karantiini.

Gaglil ilmnesid sel nädalal gripilaadsete sümptomid ning Molinari oli hotellis tema toakaaslane. Gagli rääkis Itaalia ajalehele La Nazione, et neid hoitakse isolatsioonis järgmise kolmapäevani, kuigi enamus riikides kestab koroonaviiruse puhul karantiin 14 päeva.

"See on seletamatu otsus. Kui nad kardavad nakkuse levikut, peaksid nad isoleerima kümneid mängijaid ja turniiri ära jätma," ütles Gagli.

Omaani ametnike otsus mehed hotellituppa lukustada jätab nad ilmselt eemale ka 5.-8. märtsini toimuvast Qatar Masters turniirist. Itaalia golfiliit ütles Sky Sports Italia'le, et jälgib olukorda ning loodab, et "see arusaamatus peagi lahendatakse".

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!