Niitväljal peeti XIX karikavõistluste esimene ring golfis


Niitväljal peeti XIX karikavõistluste esimene ring golfis
Foto: Ilmar Saabas

Täna mängiti Niitvälja golfiväljakul XIX Niitvälja Karikavõistluste avaring. Tegemist on Baltimaade vanima ja pikima tavaga golfivõistlusega, kus sel aastal osaleb 105 golfimängijat, mis on aastate lõikes osalejate rekordarv. Esimese päeva järel on meestest liidripositsioonil Johann Andreas Härma ja naistest Annika Meos.

Niitvälja Karikavõistlusi peetakse 3-päevase löögimängu võistlusena ning võitjad selgitatakse võistluspäevade koondtulemusena. Võistluse tulemusi arvestatakse teistkordselt maailma amatöörgolfimängijate ehk WAGRi (World Amateur Golf Ranking) edetabelis, samuti ka Eesti Golfi Liidu ning Tallinna Golfiklubi edetabelites.

Lisaks amatööridele võtavad võistlusest väljaspool arvestust osa Eesti ainsad võistlusi mängivad professionaalsed meesgolfimängijad Mark Suursalu ja Egert Põldma, kes enamiku hooajast võistlevad välistuuridel. Suursalu näitas korralikku mängutaset ja mängis esimesel võistluspäeval välja päeva parima tulemuse -1 lööki alla raja Par´i ehk kokku 71 lööki. Põldma, kes võitis amatöörina Niitvälja Karika nii eelmisel kui ka üle-eelmisel aastal, mängis esimese võistlusringi tulemusega +3 lööki üle raja Par´i.

Kuulumine WAGRi osavõistluste hulka on võistlema meelitanud ka mängijaid välismaalt, lisaks eestlastele osalevad Läti, Soome ja Venemaa golfimängijad. Niitvälja Golfikeskus loodab, et eelseisvatel aastatel kasvab välismaalastest osalejate arv oluliselt, sest väljak on suurepärases heakorras ja meeskonna valmisolek ja kogemus võistlust kõrgetasemeliselt läbi viia on oluliselt kasvanud.

Võistlus toimub kokku kuues võistlusklassis. Esimese päeva parimad olid naisjuunioridest Karina Kharchenko (RUS)+16 lööki, meesjuunioridest 10-aastane Carl Enn Hellat Tallinna Golfiklubist (TGK) +10 lööki, naistest Annika Meos (TGK) +4 lööki, naisseenioridest Ulvi Ingver (TGK) +17 lööki, meesseenioridest Aleksandr Sidorov (RUS, Dunes Sankt Peterburg Club) ja meestest Johann Andreas Härma (TGK) +2 löögiga.

Võistluse peaauhind parima löögitulemuse mängijale on rändkarikas, mille varasemalt on võitnud J. Rohumaa ja A. Hiis (1993), A.-M. Kivimäki ja R. Luojumäki (1994), Charles K. Park (1995), Y. Vanhanen (1996), Jaan Martinson (1997 ja 1999), T. Kask (1998), Marko Palm (2000, 2002 ja 2003), Mait Schmidt (2001), A. Krukovs (2004), Mark Suursalu (2005), Robert Pärna (2006), Paul Põhi (2007), Paul Põhi (2007), Egert Põldma (2009, 2010).