Maailma tippgolfarid jätavad Zika viiruse pärast Rio olümpiale minemata


Maailma tippgolfarid jätavad Zika viiruse pärast Rio olümpiale minemata
Mark Leishman Foto: AFP/SCANPIX

Maailma golfiedetabelis 35. kohta hoidev austraallane Mark Leishman teatas, et jätab Zika viiruse kartuses Rio de Janeiro olümpiale minemata.

32-aastane austraallane järgib paljude teiste juba olümpiast loobunud golfarite eeskuju. Teiste seas hoiab Brasiiliast eemale endine maailma esinumber Vijay Singh.

"Ma tahaksin olümpial mängida, aga seal on see Zika viirus ja kõik muu jama," ütles Fidži golfar eelmisel kuul Golf Channelile.

Leishmani naine Audrey kannatas eelmisel aastal toksilise šoki sündroomi all, mis oleks äärepealt ta elu lõpetanud. Golfar tegi loobumisotsuse pärast konsulteerimist naise arstidega, vahendab portaal breitbart.com.

"Oleksime mullu aprillis peaaegu lastega Audreyst ilma jäänud," ütles Leishman Austraalia golfiliidu avaldatud pressiteates. "Audrey on veel viirustele aldis ning tema immuunsüsteem pole sajaprotsendiliselt taastunud. Pärast arstidega konsulteerimist võtsime vastu raske, kuid samas ka lihtsa otsuse olümpial mitte osaleda."

Sääskede poolt edasi kantav Zika viirus on eriti ohtlik sünnituseas naistele, sest võib lootel põhjustada vääraernguid.

Rio olümpiale on sellegipoolest oodata mitmeid golfistaare eesotsas maailma esikolmikuga Jason Day (Austraalia), Jordan Spiethi (USA) ja Rory McIlroyga (Põhja-Iirimaa).