Maailma esigolfar teeb kohtuvaidluse tõttu võistluspausi


Rory McIlroy
Rory McIlroyAFP

Maailma esigolfar Rory McIlroy võtab võistluspausi, et keskenduda kohtuvaidlusele oma endise agentuuri Horizon Sports Managementiga.

McIlroy oli oma endise agentuuriga kaks aastat ning lõi siis endale kuuluva firma. Kohtuvaidluse peateemaks on liigne käitlustasu sponsorlepingutelt ja kõigelt muudelt tasudelt, mida McIlroy teenis väljakult eemal olles.

Golf.com’i andmetel võttis Horizon Sports Management endale 20% suuruse summa kõikidelt McIlroy tehingutelt, samas kui teised sama agentuuri kliendid pidid maksma vaid 7% suurust komisjonitasu.

Horizon Sports Management nõuab omakorda McIlroylt 3 miljoni USA dollari suurust lepingu rikkumise tasu.

McIlroy on teatanud, et kuni kohtuvaidluse lõpuni ta golfivõistlustel ei osale, mis tähendab esialgse plaani järgi seda, et maailma esigolfar jääb eemale oktoobris toimuvalt BMW Mastersilt ja järgmise kuu WGC-HSBC Championshipilt.

Põhjaiirlane plaanib tagasi väljakul olla DP World Tour Championshipi ajaks, mis algab 20. novembril Dubais. See on ühtlasi European Tour’i Race to Dubai edetabeli viimane võistlus, kus selgub European Tour’i hooaja parim mängija ning meister.