Homme algavad: kas Eesti golfi meistrivõistlused on kõrgema tasemega kui kunagi varem?

 (2)
Delfi TV otseülekanne pühapäeval!
Eesti meistrivõistlused golfis 2017
Kas Annika Meos ja Carl Hellat suudavad mulluseid tiitleid korrata?Foto: Mats Soomre

Reedest pühapäevani toimuvad Niitvälja golfikeskuses XXV Eesti meistrivõistlused löögimängus, millest võtab osa 121 golfimängijat. Meeste klassis osaleb 106 mängijat, kellest koguni viis omab plussmärgiga handycap'i, lisaks on võistlustules neli professionaalset golfarit. See loob eeldused läbi aegade kõrgeimatasemeliseks võistluseks.

Meeste favoriitidest rääkides tuleb esimesena mainida tiitlikaitsja Carl Hellati nime, kel võistlejatest ka parim handycap ehk +1,9. Eelmise aasta hõbemedali omanikul Kevin Christopher Jegersil on handycap'iks +0,7 ning tunamullu pronksi saanud Mattias Varjunil +0,8. Nende vahele mahub Joonas Juan Turba (+1,3), viiendana omab plussiga handycap'i Timo Raukas (+0,6).

Professionaalidest, kes igapäevaselt golfi küll õpetavadm, aga võivad siiski korralikult kaarte segada, on võistlustules Egert Põldma (2013 meister), Martin Toom (2007 meister), Torel Neider ja Priit Jalasto. Profid võistlevad ühtlasi ka Eesti PGA meistritiitlile, kus võitja saab preemiaks 700 eurot ning teise koha omanik 300 eurot.

Seotud lood:

Naiste klassis on suurfavoriidiks tiitlikaitsja Annika Meos, kel ka Eesti hetke parim handycap (0,9). Talle peaks suurimat konkurentsi pakkuma Liis Kuuli (3,4), Karola Soe (4,0) ja Anete-Liis Adul (4,2).

Viimase päeva võistluspäevast teeb otseülekande ka Delfi TV. Ülekanne algab kell 13.00.