Golfikoondise hooaja tähtsaim võistlus lõppes oodatust varem


Eesti golfikoondis
Eesti golfikoondisFoto: Eesti Golfi Liit

20.-23. septembrini osales Eesti golfikoondis koosseisus Carl Hellat, Kevin Christopher Jegers, Mattias Varjun, Markus Varjun, Timo Raukas ja Joonas Turba Poolas Krakowis Euroopa meeskondlike meistrivõistluste noormeeste teise divisjoni võistlusel (European Boys’ Team Championship Division 2).

Jõuproovi puhul oli tegemist hooaja kõige tähtsama võistlusega, kuna parimad said õiguse osaleda järgmise aasta Euroopa meeskondlikel meistrivõistlustel.

Sel aastal saavutasid Eesti golfarid kuuenda koha koondtulemusega +4, mis edasipääsu ei taganud. Esimesel kahel päeval mängiti löögimängu. Kuigi kolmandal võistluspäeval oleks pidanud võistlus jätkuma teises formaadis, siis kehvade ilmastikuolude tõttu jätkati löögimängu. Muutlikke ilmastikuolude tõttu otsustati viimane võistluspäev sootuks ära jätta ning lõplikud tulemused arvestati kolmanda võistluspäeva tulemuste alusel.

Tolleks võistluseks meeskonna kapteniks määratud Mattias Varjuni sõnul sai koondis esimesel võistluspäeval hoolimata keerulistest ilmastikutingimustest võistkonnana väga hästi hakkama. Teine päev aga nii edukalt ei läinud: „Kevin Christopher ning Carl mängisid küll indviduaalselt hästi, aga edasipääsuks oleks olnud vaja kogu võistkonna head ja stabiilset mängu,“ sõnas ta.