Golfi rajamängu Eesti meistriks tulid Marten Palm ja Liis Kuuli

 (3)
Marten Palm ja Liis Kuuli
Marten Palm ja Liis KuuliFoto: JOOSEP MARTINSON

Valgeranna golfirajal lõppesid täna kolm päeva väldanud rajamängu Eesti meistrivõistlused. Meeste finaalis alistas Marten Palm võistluste suurüllataja Timo Raukase. Võitja oli selge kaks rada enne lõppu, kui Palm oli vastasest kolme rajavõiduga ees.

Naiste finaalis suutis Liis Kuuli parem olla Annika Meosest.

Pühapäeva ennelõunal toimunud poolfinaalid pakkusid nii üllatusi kui ka draamat: esmalt võitis vaid 16-aastane Timo Raukas suursoosik Egeti Liivi, juhtides kolme punktiga kaks rada enne lõppu. Seejärel vajas Marten Palm koguni kuut lisarada, et alistada tiitlikaitsja Martin Järve. Lõpuks diskvalifitseeriti Järve keelatub abivahendi kasutamise eest - ta tegi proovilööki maha asetatud griini lipuvarda kohal. Seega kolmanda koha matši ei toimu ning Liiv võitis pronksmedali.

Seejuures juhtis Palm viis rada enne lõppu turvaliselt kolme punktiga, ent kaotas neli rada järjest ja jäi kaotusseisu. Viimase rajaga võitles ta end siiski konkurentsi tagasi.

Naistest kohtuvad finaalis tiitlikaitsja ja peafavoriit Annika Meos ja Liis Kuuli. Meos alistas poolfinaalis kindlalt Kristina Kuzmenoki, Kuuli esimesel lisarajal Anneli Eskeni.