Eesti naiskond teeb golfi amatööride MMil ajalugu

 (4)
Eesti golfi naiskond amatööride MMil
Foto: USGA

Täna tehakse Türgis algust golfi Women’s World Amateur Team Championshipi (WATC) ehk amatööride naiskondliku MM´iga. 53 osaleva riigi hulgas on esmakordselt ka Eesti koosseisus Annika Meos, Mari Hütsi, Liis Kuuli ning kapten Mari Suursalu.

WATC-l võistlevad naiskonnad Espirito Santo Trophy karikale, mille on välja pannud Rahvusvaheline Golfi Föderatsioon, mis ühendab endas 125 riigi golfi alaorganisatsioone. WATC toimub üle kahe aasta. Seekord mängitakse Türgis Belekis Gloria golfikompleksis vaheldumisi kahel väljakul - Old ja New Course. Mänguvorm on löögimäng, kus tiimi kahe parema mängija tulemused lähevad lõpparvestusse.

MMil osaleva rekordilise 53 tiimi seas on 7 debütanti. Eesti kõrval Bosnia ja Hertsegoviina, India, Poola, Serbia, Tuneesia ja Ukraina. Võistlusel on esindatud naiste maailma amatööride edetabeli 20st paremast naisest 19, eesotsas tabeli liidri Uus-Meremaad esindava 15 aastase Lydia Ko-ga.

Võistluste noorim osaleja on 13-aastane Yumi Matsubara Jaapanist ja vanim 57-aastane Tessie Blair, kes esinab Guami.

Esimese võistlusringi Gloria Golf Resortis mängib Eesti täna koos lätlastega ja teise ringi reedel India ja Serbiaga. Kõik tulemused, tii-ajad ja live-scoring: http://www.golfstatresults.com/public/index.cfm?tournament_id=3862