Eesti golfikoondis tegi MMil 12-kohalise tõusu


Eesti golfikoondis MMil
Eesti golfikoondis MMilFoto: Eesti Golfiliit

Eesti meeste golfikoondis tegi täna Iirimaal amatöörgolfi maailmameistrivõistlustel võimsa tõusu edetabelis, saades kirja meeskondlikult tulemuse -7. Sellega tõusis Eesti koondis 41. positsioonilt 29. kohta jagama, kogutulemusega -5.

Joonas Turbalt meeskonna heaks täna -4 ja Carl Hellatilt -3. Valitsevat Euroopa meistrit Soomet edestame kahe päeva järel 10 löögiga. Leedut aga näiteks 42 löögiga.

Liidriks tõusis täna -13 kirja saanud (kokku -20) Uus-Meremaa koondis. Taani langes liidrikohalt teist kohta jagama koos Tai ja Iirimaaga. Kaotus liidermeeskonnale on neil vaid üks löök. Viiendaks on tõusnud Kanada ja kuuendat kohta jagavad USA ja Hispaania.

Joonas Turba kommentaar päevale: „Mäng oli algusest peale stabiilne, eksisin löökidega vähe esimene pool, panin paar lihtsat birdie putti ka mööda. Teine pool päevast hakkas enam-vähem kõik töötama, kõik millel oli võimalus, sai sisse puttatud.“

Peatreener Paul Põhi lisas: „Poisid tegid täna tõesti hea päeva ning ilm soosis ka meid veidi. Kui päeva esimene pool sadas vihma ja oli päris külm, siis õhtupoole läks ilm ilusamaks. Carl ja Joonas mängisid täna väga hästi, kuid rajale jäi veel nii mõndagi. Nii näiteks sai Carl ühel par-5 rajal kirja ka audilöögi ning kahel par-3 rajal tuli sisse kolme puti bogeyd. Igatahes, saame homme jätkata koos tugevamatega ehk 36 paremat meeskonda saadetakse ühele väljakule ja nõrgemad teisele ning viimane päev vastupidi.“