Eesti golfikoondis sai MMil kõigi aegade parima koha

 (2)
Kevin Christopher Jegers
Kevin Christopher JegersFoto: Eesti Golfi Liit

Eesti golfikoondis lõpetas Iirimaal peetud amatöörgolfi maailmameistrivõistlused 39. koha jagamisega, mis ühtlasi tähendas ka meeskonna läbi aegade parimat kohta.

Viimasel päeval läks tulemustest kirja Joonas Turba -3 ja Kevin Christopher Jegersi +3. Seejuures koges Jegers omajagu ebaõnne ühel par-5 rajal, kus ta sai kirja kogunisti numbri üheksa. Kogutulem nelja päeva peale -2. Prantsusmaa jäi meie ette vaid ühe löögiga ning Soome kahe löögiga.

Maailmameistriks krooniti Taani, kes edestas ühe löögiga teiseks tulnud USA meeskonda ning kolme löögiga pronksi teeninud Hispaaniat.

Eesti koondise peatreener Paul Põhi jäi rahule, et meeskond täitis seatud miinimumeesmärgi ehk ületas koondise senise parima ehk 40. koha, mille said 2008. aastal tema ise, Egert Põldma ja Mark Suursalu.

"Varu jäi aga kõvasti. Pika mänguga ei jää poisid maailma parimatele väga alla, küll aga lähimänguga. Selliste löökidega oleks võistkond pidanud -15 mängima," arvas Põhi. "Kui arvestada kogu pulli reisimisel (pagas läks kaduma - toim.) ja fakti, et oma varustusega ei saadudki O’Mera väljakul enne võistlust mängida, oli tulemus täitsa hea."

Seotud lood:

"Mis seal ikka, poisid on 17-aastased ja kahe aasta pärast on meil MM’ile saata juba hoopis tugevam ja kogenum kolmik,“ lisas treener.

Eesti mängijate kommentaarid:

Joonas Turba: „Olen enam-vähem võistlusega rahul, kindlasti jäi mul paar putti väljakule kunmitama, lihtsad vead ja otsused. Aga üleüldiselt mängisin siiski kokku -1, mille võtaksin iga kell. Putt oli kindlasti üks tugevam osa mängust, mis üllatas ja lühikesi raudasid lõin ka paremini kui varem. Sellise võistlusega on tore hooaega lõpetada ja vaikselt üle minna talveperioodi.“

Carl Hellat: „Turniir ei osutunud minu jaoks väga edukaks, väga palju lööke jâi puttamise taha, kuid ülejäänuga saab rahul olla.“

Kevin Christopher Jegers: „Oli tore sellisel võistusel osaleda, sai kõvasti kogemusi juurde. Kahjuks aga oma mänguga rahule kokkuvõttes ei jäänud. Putt vedas mind väga palju alt ning lisaks sellele suutsin viimasel päeval lüüa palli õhust vastu lippu nii, et see veeres tagasi vette ja tulemuseks oli lõpuks üheksa sel rajal. Õnneks sain viimased kaks päeva oma drive tagasi heaks, aga sellest ei piisanud see kord.“