Eesti golfarid võitsid Soomes nelja riigi vahel peetud tiimivõistluse

 (1)
Timo Raukas
Timo RaukasFoto: Eesti Golfi Liit

30. augustist 2. septembrini toimus Soomes Vierumäki golfiväljakul Quadrangular Match, mille puhul on tegemist nelja riigi - Soome, Rootsi, Eesti ja Kanada - parimate golfarite kohtumisega. Taoline võistlus peeti tänavu esmakordselt ning esimese võidu saavutas just Eesti golfikoondis.

Eesti golfarid tegid võistlusel väga tugeva tulemuse, alistades kõik kolm vastasriiki kõikidel võistluspäevadel. Esimesel päeval võitis meie golfikoondis Kanada parimaid golfareid tulemusega 3:0. Üleeile oli vastaseks Soome, ning ka selle võidu (tulemusega 3:0) said Eesti golfikoondislased endale ning eile alistas meie koondis ka Rootsi (2,5:0,5).

Golfikoondislase Timo Raukase sõnul oli mäng väga hea ning kõige tugevam vastane Rootsi.

Joonas Turba sõnul oli äsja lõppenud võistlus hea ettevalmistus peagi Poolas toimuva European Team Championship U18 jaoks. “Tiimivõistlusel, kus sama palli löövad kaks mängijat kordamööda, proovisime leida parima kombinatsiooni selle mänguvormi jaoks,” rääkis Turba.

Eesti golfikoondist esindasid sellel võistlusel Mattias Varjun, Joonas Turba, Timo Raukas ja Carl Hellat. Eesti koondise peatreener on Timo Karvinen.