Eesti golf sai uued meistrid: Joonas Juan Turba ja Anete Liis Adul


Eesti golfimeistrid: Joonas Juan Turba ja Anete Liis Adul
Eesti golfimeistrid: Joonas Juan Turba ja Anete Liis AdulFoto: Kadri Palta

26. Eesti golfi löögimängu meistrivõistlused Saaremaa Golfiklubis tõid nii naiste kui ka meeste konkurentsis esmakordsed võitjad, kui kindla esikoha võtsid kolmepäevasel jõuproovil 18-aastased Joonas Juan Turba ning Anete Liis Adul.

Meeste klassis võidutsenud Turba (EGCC) võidutulemus oli kolme päeva kokkuvõttes -4 (71, 69, 72). See tulemus on läbi aegade paremuselt kolmas Eesti meistrivõistluste võidutulemus.

Teiseks tuli kahe viimase aasta meister Carl Hellat, kelle hõbemedali aitasid vormistada 33 lööki teisel poolel, kogutulemuseks oli Niitvälja Golfiklubi mängijal +4 (76, 71, 73). Kolmandaks jäeti Ken-Marten Soo (EGCC), kelle mänguringid olid 72, 71 ja 77. Kogutulemiks temalgi +4.

Naiste arvestuses oli esmakordselt löögimängus medalini jõudnud, mullu kõige napimalt neljandaks jäänud Aduli võidutulemus +9 (76, 73, 76). See tulemus on läbi aegade paremuselt teine võidu toonud skoor naiste arvestuses. Aduli koduklubi on sarnaselt Turbale EGCC.

Kaks ülejäänud medalit naiste seas läksid Saaremaa kohalikele mängijatele - teise koha saanud Karola Soe kolme päeva numbrid olid 80, 76 ja 79, mis tegi kokku saldoks +19. Triin Marleen Ustalile andsid pronksmedali ringid 80, 86, 89 (kokku +39).