Triatleet Henry Räppo tegi Ungaris hooaja parima võistluse


Triatleet Henry Räppo tegi Ungaris hooaja parima võistluse
Erakogu

Tiszaujvaros toimunud juunioride Euroopa karikaetapil triatlonis murdis Henry Räppo ennast tugevas konkurentsis esikümnesse ning saavutas finaalis seitsmenda koha. Teised Eesti noortriatleedid piirdusid poolfinaalidega.

Ungari väikelinn Tiszaujvaros on juba aastaid olnud üheks tuntumaks kontinentaal- ja maailmakarikaetapiks Euroopa pinnal. Tänavusel Euroopa juunioride karikaetapil startis laupäevastes kolmes poolfinaalis kokku üle 80 meesjuuniori, nende hulgas ka eestlased Henry Räppo, Kevin Vabaorg, Peeter-Erik Rummo ja Johannes Sikk.

Ainsana õnnestus pühapäevasesse finaali pääseda eestlastest kõige võimekamal, 19-aastasel Henry Räppol, kes 500 m ujumisest, 12,5 km rattasõidust ja 3,6 km jooksust toimunud finaalvõistlusel tõusis kõrgele seitsmendale kohale. Lõppaeg 0:38:18 osutus võidumehena lõpetanud ungarlasest Csongor Lehmannist nõrgemaks 39 sekundit. Tegemist oli Räppo parima tulemusega tänavuse hooaja välisvõistlustelt.

Lisaks juunioridele oli Tiszaujvaros kohal ka Kaidi Kivioja, kes erinevalt noorematest kaasmaalastest heitles Ungaris maailmakarikaetapi punktidele. Oma poolfinaalist kaheksandana edasi pääsenud Kivioja sai pühapäevases finaalis kirja 23. koha.