Rait Ratasepp osaleb kolmekordse ultratriatloni MK-etapil Saksamaal

 (2)
Tartu Mill Triathlon
Tartu Mill TriathlonFoto: Jassu Hertsmann

Kuus nädalat pärast Eestis viiekordse ultratriatloni läbimist võtab ultratriatleet Rait Ratasepp ette oma selle hooaja teise suurema katsumuse ning stardib homme, 29. juulil Saksamaal Lensahnis toimuval kolmekordse ultratriatloni Maailma karikaetapil. Konkurentsis, kus kohal on maailma tipud, ootab järjest läbimist 11,4 km ujumist, 540 km rattasõitu ning 126,6 km jooksu.

Iseendale korraldatud viiekordne ultratriatlon, kus Ratasepp läbis 19 km ujudes, 900 km rattal ja 211 km joostes, oli ettevalmistus Saksamaal toimuvaks võistluseks. Vastasel juhul oleks Saksamaa võistlus olnud Ratasepale esimene kord kogeda, kuidas keha ja vaim reageerivad kolmekordse täispika triatloni distantsi järjestikusele läbimisele.

„Ilma Eesti ultratriatlonil saadud õppetundide ja kogemusteta oleks mul olnud Saksa võistluse eel liiga palju uut ja teadmatut. Kõik tundmatu aga tekitab asjatut närvipinget ja kulutab liigselt vaimujõudu,“ tõdes Ratasepp, kes astub enesekindlalt võistluse starti.

Kui Eesti ultra ajal oli Ratasepa suurimaks konkurendiks tema ise, siis Saksamaal stardib ta koos 46 ultratriatleediga, kelle hulgas on ka kolmekordse ultratriatloni maailmameister, eelmisel aastal samal võistlusel ajaga 33:05.16 esikoha saanud Richard Widmer.

„Viiekordse ultrakatsumuse kogemuseta oleks mul väga raske pakkuda tugevat konkurentsi nii ala valitsejale kui ka teistele võistlejatele,“ arvas Ratasepp. Ta loodab, et tugev konkurents aitab tal endast kõik välja panna ning aeg alla 35 tunni oleks tulemus, millega ta väga rahul oleks.

Seotud lood:

Ratasepp kirjeldas, et kuigi viiekordne on oluliselt pikem katsumus kui kolmekordne, on need kaks ettevõtmist täiesti oma nägu: „Erinevalt viiekordsest on kolmekordne sisuliselt pausideta tehtav katkematu eneseületus – vähemalt siis, kui soovid konkureerida parimatega. Eelmise aasta võiduaeg peaks juba kõik ütlema – ühe täispika triatloni keskmine läbimise aeg oli võitjal 11 tundi. See on aeg, mida enamus inimesi ei suuda alistada ka ühe täispika triatloni tegemisel.“

Ratasepale üks huvipakkuvaimaid küsimusi on, kas viiekordsest ultratriatlonist on võimalik kuue nädalaga taastuda, samal ajal uueks katsumuseks ette valmistudes. Sellele küsimusele saab vastuse alles pärast Saksa kolmekordset ultratriatloni läbimist.

Ratasepa võistlushooaja lõpetab vaid kolm ja pool nädalat pärast Saksamaa katsumust Šveitsis toimuv kümnekordse ultratriatloni MK-etapp, kus 10 järjestikusel päeval ootab iga päev läbimist üks täispikk triatlon. Kümnekordse ultratriatloni start antakse 24. augustil.