Marko Albert läbis treeningtsükli raames Lanzarote poolpika Ironmani


Marko Albert läheb Hawaii Ironman võistlusele
Marko Albert läheb Hawaii Ironman võistluseleFoto: Priit Simson

Hawaii Ironmaniks valmistuv Marko Albert võistles täna Lanzarote poolpikal Ironmanil, kus ta ajaga 4:08.13 ületas lõpujoone viiendana. Marko enda sõnul oli võistlus pigem treeningu eesmärki täitev.

Kolme nädala pärast toimuval triatlonimaailma tippsündmusel startiv Albert alustas vaatamata kurnavale treeningtsüklile võistlust teravalt, läbides 1,9 km pikkuse ujumisetapi päeva parima ajaga. Belglane Alex Zeebroek tihedalt kannul, liikus eestlane esimesena rattarajale.

Rattatrassil möödusid Markost peagi kuus konkurenti, kuid vahed esikümne meeste vahel suureks siiski ei kärisenud. Vaid prantslane Romain Guillaume suutis endale liidrina kolmeminutilise edu ülejäänute ees kätte võidelda, ehkki võistluse edasine käik näitas selgesti, et võiduks sellest ei piisanud.

Head jooksukiirust demonstreerinud inglane Will Clarke ja hispaanlane Victor Del Corral püüdsid prantslase jooksuraja teisel poolel kinni ning tõrjusid ta kolmandaks. Samas järjestuses ületati lõpuks ka finišijoon. Võidumehest Clarke´i aeg oli Lanzarotel 4 tundi 4 minutit ja 17 sekundit.

Jooksu käigus kaks kohta tõusnud Marko Albert lõpetas võistluse viiendana, kaotust Clarke´ile kogunes 4 minutit ja 2 sekundit. Et käesoleva võistluse näol oli Marko jaoks tegemist ühe osaga raskest ja väsitavast treeningtsüklist, jäi eestlane enda lõpptulemusega suhteliset rahule.

Seotud lood:

Lanzarote võistlusega lõppes Albertil ühtlasi ka viimane treeningperiood. Alberti sõnul on enamus Hawaii ettevalmistavatest treeningutest nüüdseks tehtud ning peagi ootab teda ees juba sõit võistluspaika, Kailua-Kona saarele.

Hawaii Ironman toimub kolme nädala pärast, 11. oktoobril.