Kirill Kotšegarov stardib pühapäeval Lake Tahoe Ironmanil


Kirill Kotsegarov, TRIATLON
Kirill KotsegarovFoto: Rauno Volmar

Pühapäeval on taas põhjust kaasa elada Kirill Kotšegarovile, kes jätkab oma raudmehe hooaega Ameerika Ühendriikides toimuval Lake Tahoe Ironmanil. Aasta tagasi lõpetas Kotšegarov sama võistluse neljandana.

Karmivõitu kliimaga Lake Tahoes, mis asub California ja Nevada osariigi piiril, suutis Kotšegarov möödunud hooajal kirja saada numbrid 9:04.39. Toona kõledas külmas toimunud võistlust hindas eestlane enda senise karjääri raskeimaks katsumuseks.

Põhjuseid, miks Lake Tahoes teist aastat järjest starti minna, on eestlase sõnul mitu. "Sealne raja profiil sobib mulle hästi - raske ratas ja keskmise raskusega jooks. Lisaks õnnestus eelmisel aastal saada sellelt võistluselt ka rahuldav tulemus," loetleb Kirill neist peamised.

Kuigi Kotšegarov nimetab möödunud aasta lõppkohta üldjoontes rahuldavaks, tunnistab ta hetk hiljem siiski, et neljas koht jäi sisimas ka natukene kripeldama. "Olin tegelikult võimeline seda võistlust võitma. Külm ilm sundis vahetama riideid ja mina kulutasin selleks lubamatult palju aega. See maksis mulle kindlasti kolmanda koha, võibolla ka võidu," arvas Kotšegarov.

Pühapäevane võistlus on Kirillile tänavu juba kolmandaks täispikaks triatloniks Lanzarote ja Suurbritannia Ironmanide järel. Just Suurbritannias õnnestus Kirill mäletatavasti teha üks elu paremaid võistlusi, mil ta üle pika aja taas Ironman võistlussarjas poodiumile tõusis.

Seotud lood:

Vaatamata korralikule hooajale on Kotšegarovil tulnud tänavu siiski ka üks mõru pill alla neelata. Nimelt oli ta üks esimestest, kes proffide arvestuses Hawaii Ironmanile kvalifitseerunute hulgast välja jäi.

Küsimusel, mille taha võis tagantjärele tarkusena kvalifikatsioonipääse jääda, ei hakka Kirill väga pikalt peatuma. "Oleksin ma eelmine aasta Lake Tahoes kiiremini riideid vahetanud, oleksin peale saanud. Oleksin Suurbritannia Ironmanil rada paremini tundnud, oleksin ka vist peal. Aga see kõik on nüüd möödas. Mõtlen juba järgmisele aastale," kinnitab Kotšegarov.

Võimalused järgmise aasta Hawaii pääsmele põhja laduma hakata ongi Kirillil juba eeloleval pühapäeval, mil ta Eesti aja järgi kell 16.30 Lake Tahoe Ironmanil stardib.