Kes on IRONMAN-i vabatahtlike koordinaator Anna Makarova?


Kes on IRONMAN-i vabatahtlike koordinaator Anna Makarova?
Foto: Rando Kall

Anna Makarova on IRONMAN-i vabatahtlike töö koordinaator. Milline on tema sporditaust, ja kuidas ta selle töö juurde sattus?

Räägi algatuseks, milline on sinu enda suhe spordiga?

Olen sportlikust perekonnast ja juba varases lapsepõlves viis ema mu kergejõustikutrenni, kus käisin ligi 18 aastat. Olen alati tudengispordist lugu pidanud ning olen õnnelik, et sain osaleda Universiaadil ja olla aktiivne meie kohalikel SELL-i mängudel. Võistlusspordiga tuli lõpetada vigastuse tõttu paar aastat tagasi, praegu hoian ennast vormis jooga ja erinevate fitnesstreeningutega, millest eriline lemmik on zumba, samuti käin palju jala.

Millal ja milline oli sinu esimene kokkupuude vabatahtliku tööga?

See pärineb kergejõustikuvõistlustelt, kus lapse ja noorena olin abis kaugus- ja kolmikhüppe sektoris. Hiljem ülikooli ajal lõin kaasa SELL-i mängude, üliõpilaste orienteerumise maailmameistrivõistluste, iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste ja jäähoki rahvusvaheliste turniiride korraldamisel ning aastal 2016 töötasin vabatahtlikuna Rio suveolümpiamängudel. Kõik need võimalused, millest olen kinni haaranud, on andnud tohutu kogemustepagasi ja palju toredaid sõpru üle maailma, süstisid eneseusku ja tahet jagada spordivabatahtlikkuse pisikut ka teistele.

Kuidas sattusid vabatahtlikke koordineerima ja mis sind inspireerib?

Seotud lood:

Kui ma ühel hetkel sattusin pooljuhuslikult TriSmile’i triatloniklubi juurde, lõin vabatahtlikuna kaasa võistluste korraldamisel, vastutades algul jooksuraja, infopunkti ja VIP-ala eest, kuid kõige hingelähedasemaks kujunes töö vabatahtlikega. Mind on alati inspireerinud inimesed ja saan energiat teistega suhtlemisest. Usun, et igaühel on olemas oskusi ja andeid, mida tuleb märgata ja aidata ellu viia. Töö käigus olen kõrvalt jälginud, kuidas inimesed, kes igapäevaelus arvatavasti kunagi ei kohtuks, teevad koostööd ühise eesmärgi nimel, jagavad kogemusi ning saavad lõpuks headeks tuttavateks ja sõpradeks, kellega järgmine kord taas Pühajärvel, Valgas või Tartus triatlonivõistlustel kokku saada.

Milles seisneb täpsemalt vabatahtlike koordineerimine IRONMAN-il?

Eelseisev IRONMAN Tallinn on suurim spordisündmus, mis kunagi Eestimaal toimunud, ja nõuab tohutut inimressurssi, et kõik plaanipäraselt sujuks. Selleks otsime ligi 1500 tublit vabatahtlikku. Õnneks on meile suureks abiks rahvusvaheline spordivabatahtlike liikumine SCULT, kellega soovitan kõigil liituda. Koos SCULT-iga tegeleme vabatahtlike värbamisega, jagame neile infot ja oleme peamiseks kontaktisikuks enne võistlust, kohapeal ja ka pärast seda. Vastutame selle eest, et kõigil abilistel on just neile sobiv tööpositsioon, tööpäevadel kõht täis, jooksvad probleemid lahendatud ja kõik teavad, mida nad tegema peavad.

Kui lihtne on vabatahtlikke leida ja miks tasuks IRONMAN-ile vabatahtlikuks minna, loe edasi ajakirjast Sport!