Aleksandr Latin pikendas hooaega Aasia karikaetapi kuuenda kohaga


Valga triatlon 2009 332
Aleksandr LatinFoto: Delfi arhiiv

Kahe nädala eest triatlonihooaja viimasel MK-etapil 20 hulka jõudnud Aleksandr Latin tegi nädalavahetusel kaasa Hong Kongis toimuval triatloni Aasia karikaetapil, saavutades ajaga 58.19 kuuenda koha.

Latini otsus pikendada tänavust hooaega Aasias oli tingitud eelkõige soovist parandada oma hetke olümpiareitingut, kus eestlane asus Hong Kongi võistluse eel 84. kohal. Et järgmise aasta Rio olümpia kvalifikatsioonipunkte on aega jahtida veel kõigest uue hooaja 15. maini, oli Aasia karikaetapile kohale tulnud soliidne hulk tugevatasemelisi triatleete maailma eri paigust.

Muidu tavapäraselt kehva ujumisega alustanud Latin oli Hong Kongis 750-meetrise avaala järel üllatavalt kõrgel üheksandal positsioonil. Peaasjalikult grupis sõidetud rattadistantsi vältel võistlejaterivis erilisi ümberkorraldusi ei sündinud ning päeva kaheksandat jooksuaega näidanud eestlane finišeeris kõrgel kuuendal kohal.

Latini lõppaeg finišis oli 58 minutit ja 19 sekundit. Etapivõidu võtnud Iisraeli sportlasele Ron Darmondile kogunes kaotust 35 sekundit.