Williamsi matši peakohtunik võttis esimest korda sõna: a la carte õigusemõistmist pole olemas

 (17)
Serena Williams ja Carlos Ramos
Serena Williams ja Carlos RamosFoto: Mike Stobe, AFP/Scanpix

US Openi tenniseturniiril Serena Williamsi ja Naomi Osaka vahelises naisüksikmängu finaalis õigust mõistnud pukikohtunik Carlos Ramos võttis skandaalse matši järel esimest korda avalikult sõna.

47-aastane portugallane, kes karistas kolmel korral reegleid rikkunud Williamsilt ühe geimi kaotusega, ütles Portugali väljaandele Tribuna Expresso, et tema pärast ei ole vaja muretseda.

"Arvestades asjaolusid, on minuga kõik korras. Minu pärast ei ole vaja muretseda," sõnas Ramos.

"See oli õnnetu olukord, aga a la carte õigusemõistmist pole paraku olemas," vihjas Ramos, et tennises ei saa karistusi menüüst valida, sest kõik on reeglites kirjas.

Napisõnaliseks jäänud portugallane tunnistas, et ta otsustas pärast suure skandaaliga lõppenud finaali New Yorgi tänavatele jalutama mitte minna, et vältida "komplitseeritud olukordi".

Ramos naaseb tenniseväljakule juba sel reedel, kui on pukikohtunikuks Davis Cupi poolfinaalmatšis, kus kohtuvad Horvaatia ja USA.

Rahvusvaheline Tenniseliit (ITF) avaldas esmaspäeval Ramosele toetust, kinnitades, et portugallane ei teinud US Openi finaalmatšis ühtegi viga ning määras kõik hoiatused ja karistused vastavalt kehtivatele reeglitele.

Matšpall (Tennis)