32-aastane Williams alustas mängu kahvatult, kuid pärast kolme esimese geimi kaotamist suutis ta kiiresti mängu enda kasuks pöörata ja avaseti 6:3 võita. Teine sett oli juba märksa ühepoolsem ning tuli ameeriklannale numbritega 6:2. Mäng kestis tund ja kolm minutit.

Williams, kes polnud tänavu enne USA lahtisi ühelgi Suure slämmi turniiril kaheksa parema hulka jõudnud, kohtub poolfinaalis venelanna Jekaterina Makarovaga (WTA 18.), kes sai numbritega 6:4, 6:2 jagu valgevenelannast Victoria Azarenkast (WTA 17.). Kogu mängu kannatas endine maailma esireket Azarenka seejuures toidumürgituse all.

Lisaks Makarovale mängib esmakordselt Suure slämmi turniiril poolfinaalis ka hiinlanna Shuai Peng (WTA 39.), kes kohtub nelja parema seas Taanit esindava Caroline Wozniackiga (WTA 11.).