Võimsas hoos Kaia Kanepi on kolme matšiga teeninud veerand miljonit eurot

 (22)
TENNIS-FRA-OPEN-WOMEN
Kaia Kanepi tänavustel Prantsusmaa lahtistel.Foto: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT, AFP

Tennise suure slämmi turniirid paistavad ikka silma kopsakate auhinnarahadega. Iga jõuproovi eel hõigatakse välja, et võrreldes eelmise aastaga on summad jälle suuremad. Loomulikult on niimoodi ka tänavustel Prantsusmaa lahtistel, kus kogu auhinnafond on tänavu 42,66 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aastaga on kogu fond 8 protsendi võrra suurem.

Eestlastest on tänavusel turniiril parimas hoos Kaia Kanepi, kes on alistanud juba kolm vastast ning sammunud edasi neljandasse ringi. Turniiri koduleht annab teada, et 16 parema sekka jõudmine toob sisse ligemale veerand miljonit eurot. Täpsemalt on summa 243 000 eurot. Võrreldes eelmise aastaga teenib neljandasse ringi jõudja 9,46 protsenti rohkem. Mullu jõudis Prantsusmaal neljandasse ringi mäletatavasti Anett Kontaveit.

Tänavu piirdus Kontaveit avaringiga. Esimese mängu kaotajale oli sel korral ette nähtud 46 000 eurot. Võrreldes mullusega on seda 15 protsenti rohkem.

Veerandfinalisti teenistuseks on juba 415 000 eurot. Poolfinalistil aga 590 000 eurot. Võitja pistab taskusse 2,3 miljonit eurot ja finaali kaotaja 1,18 miljonit eurot.

Loomulikult tuleb nendelt summadelt tasuda ka kohaliku maksud.

Matšpall (Tennis)