VIDEO | Pukikohtunikuga ülbitsenud Djokovic vabandas, kuid trahvist ilmselt ei pääse

 (23)
VIDEO | Pukikohtunikuga ülbitsenud Djokovic vabandas, kuid trahvist ilmselt ei pääse
Foto: AFP/SCANPIX

Eile karjääri 17. suure slämmi tiitli ja kaheksanda Australian Openi võitnud Novak Djokovic vabandas, et oli teises setis pärast kahte järjestikust servikella hoiatust pukikohtunikuga vaidlema läinud.

Teise hoiatusega kaotas Djokovic ka punkti, millest Dominic Thiem sai 40:15 eduseisu. Jäänud teises setis 4:5 taha, patsutas Djokovic enne pingile siirdumist pukikohtunikku jala peale ning ütles talle: "Tegid ennast kuulsaks. Eriti teise hoiatusega. Hea töö."

Pärast seda vahejuhtumit kaotas Djokovic kuus geimi järjest, kuid tuli tulisest finaalist siiski võidukana välja.

"Profispordis juhtub tihtipeale asju, mille üle sa uhke ei ole. Sa koged erinevaid emotsioone, nii tõuse kui langusi," ütles Djokovic päev hiljem juhtunule tagasi vaadates.

"Loomulikult pole ma õnnelik, et ma pukikohtunikku puudutasin. Vabandan, kui teda või kedagi teist solvasin. Mõned otsused võivad sind teinekord häirida ning tasakaalust välja lüüa. Üritasin end lihtsalt välja elada ning see kõik lõppes minu jaoks hästi."

Prantslasest pukikohtuniku Damien Dumusois' solvamise ja puudutamise eest ootab Djokovici tõenäoliselt suuremat sorti rahatrahv.

Matšpall (Tennis)