VIDEO | Federeri revanš Djokovici vastu otsustas esireketi saatuse

 (4)
VIDEO | Federeri revanš Djokovici vastu otsustas esireketi saatuse
Roger FedererFoto: Zuma Press/Scanpix

Londonis toimuval ATP finaalturniiril võis eile näha tänavuse Wimbledoni finaali kordusetendust, kui vastamisi olid ühte alagruppi loositud šveitslane Roger Federer ja serblane Novak Djokovic.

Vastupidiselt Wimbledonis nähtud viiesetilisele trillerile kujunes eilne kohtumine aga ootamatult ühepoolseks. Wimbledonis kaotust tunnistama pidanud Federer näitas peaaegu veatut mängu ja võitis kindlalt 6:4, 6:3, lüües 23 äralööki ja tehes vaid 5 lihtviga.


Turniiri avamängus austerlasele Dominic Thiemile kaotanud ja seejärel itaallase Matteo Berretini alistanud Federer on kindlustanud koha poolfinaalis. Djokovici hooaeg sai aga läbi ning seoses sellega kindlustas aasta lõpuks maailma esireketi positsiooni Rafael Nadal. Et Nadal esireketi kohalt kukutada, pidanuks Djokovic turniiri võitma.

Poolfinaalis kohtub 38-aastane Federer, kellele see oli alles esimene võit Djokovici üle nelja aasta jooksul, laupäeval teise alagrupi võitjaga. Federeri ees võitis alagrupi Thiem.

Tänastes mängudes kohtub Rafael Nadal kell 16 Stefanos Tsitsipasega ning Daniil Medvedev võtab kell 22 vastu Alexander Zverevi.

Matšpall (Tennis)