Serena Williams (WTA 11.), kes püüab korrata Margaret Courti üksikmängu slämmivõitude rekordit, alistas täna 32 parema seas venelanna Anastasija Potapova (WTA 101., karjääri parim 64.) 7:6 (5), 6:2, lüües tund ja 39 minutit kestnud matšis 9 serviässa.

Avaseti kiires lõppmängus tuli Williams välja 2:4 ja 3:5 kaotusseisust. Samuti oli ta setis jäänud 3:5 taha ning päästnud 4:5 seisult kaks settpalli.

Muret võiksid ameeriklannale teha aga teiselt servilt võidetud punktide protsent (25%, 9/36) ning lihtvead, mida ta 19 äralöögi kõrval tegi tervelt 31. Potapoval tuli 18 äralöögi kõrval lihtvigu sisse 28. 8-st murdepallist realiseeris Williams 5, Potapova 12-st vaid 3.

Neljandas ringis ehk 16 parema seas mängib Serena maailma seitsmenda reketi, valgevenelanna Arina Sabalenkaga, kes alistas 61 minutiga 6:3, 6:1 ameeriklanna Ann Li (WTA 69.).

Anett Kontaveidiga eelmisel nädalal Grampians Trophy turniirivõitu jagama jäänud Li jaoks oli kolmandasse ringi pääsemine slämmiturniiride parima tulemuse kordamine. Mullu edenes ta Austraalias teise ja US Openil samuti kolmandasse ringi.

Kolmekordne slämmivõitja (2019 Australian Open, 2018 ja 2020 US Open) Naomi Osaka kulutas tund ja 19 minutit, et alistada 6:3, 6:2 tuneeslanna Ons Jabeur (WTA 30.), kellel oli turniiri 27. paigutus.

Selles mängus lõi jaapanlanna 8, tuneeslanna 5 ässa. Osaka tegi ka 5 topeltviga ning tema esimene serv jäi mängu vaid 43% juhtudest. Jabeuril oli 7 servimurde võimalust, millest 6 õnnestus Osakal pareerida. Enda 8 murdepallist realiseeris Osaka 4. Osaka lõi 26 äralööki ja tegi 28 lihtviga. Jabeuril kogunes 17 äralöögi kõrval lihtvigu 33.

Osaka vastaseks kaheksandikfinaalis on eelmise aasta finalist Garbine Muguruza (WTA 14.), kes kolmandas ringis seljatas 58 minutiga 6:1, 6:1 kasahhitari Zarina Diyase (WTA 83.). Muguruza pole samuti veel turniiril setti loovutanud.

Suurematest probleemidest suutis hoiduda ka maailma teine reket Simona Halep, kes alistas 6:1, 6:3 venelanna Veronika Kudermetova (WTA 36.). Teises setis kaotas Halep kohe esimese servigeimi ning jäi ka murdega 2:3 taha, kuid mõlemal korral suutis ta kohe vastu murda ning pärast 3:3 viigistamist ta enam tagasi ei vaadanud.

Neljandas ringis kohtub Halep valitseva French Openi võitja, poolatari Iga Swiatekiga, kes sai 6:4, 6:3 võitu prantslannast Fiona Ferrost (WTA 46.).

Ka Swiatek on kõik oma kolm matši võitnud settidega 2:0. Halep loovutas kolmapäeval teises ringis esimese seti Austraalia tennisistile Ajla Tomljanovicile (WTA 72.).

Neljandasse ringi pääsesid ka taiwanlanna Su-Wei Hsieh (WTA 71.) ja tšehhitar Marketa Vondrousova (WTA 20.), kes kukutasid konkurentsist vastavalt rumeenlanna Sorana Cirstea ja itaallanna Sara Errani (WTA 134.).