Valitsev French Openi võitja töötab toidupoes kauba väljapanijana

 (3)
Valitsev French Openi võitja töötab toidupoes kauba väljapanijana
Joie Andreas Mies ja Kevin Krawietz French Openi karikaga.Foto: Imago Sport/Scanpix

Eelmisel aastal Prantusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel meespaarismängus meistriks kroonitud sakslane Kevin Krawietz töötab koroonapandeemia ajal 450-eurose kuupalga eest toidupoes kauba väljapanijana.

"Mul ei ole veel lubatud kassa taha istuda. Ma täidan koos sõbraga riiuleid, vaatan, et juustu ja vorsti oleks piisavalt ning eemaldan lettidelt tühjad kastid. Eelmisel nädalal olin ma sissepääsu juures turvamees ja pihustasin ostukärusid desinfitseerimisvahendiga," rääkis Krawietz Der Spiegelile.

Krawietz ei läinud poodi tööle mitte sellepärast, et tal näpud põhjas oleks - ta on karjääri jooksul teeninud üle miljoni dollari auhinnarahasid -, vaid ta kuulis sõbralt, et poodides on hädasti abikäsi vaja. Ta on enda sõnul koroonaajal hakanud tavatööd tegevaid inimesi hoopis teise pilguga vaatama.

"Mu kolleegid tõusevad vahel üles kell 5 ning on pool 6 juba poes riiuleid täitmas. Minu elu on sellega võrreldes olnud luksus. Mul on vedanud, et olen saanud ühendada töö ja hobi," lisas Krawietz.

Kolm-neli korda nädalas treenib Krawietz eriloal Müncheni tennisehallis ning hoiab end vormis rulluiskudega sõites.

ATP paarismängu edetabelis hoiab Krawietz 13. kohta. Üksikmängus on ta maailma 211. reket.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Matšpall (Tennis)