Väide: endine esireket Andre Agassi jäi neli korda dopinguga vahele, aga ATP mätsis juhtumid kinni

 (10)
Väide: endine esireket Andre Agassi jäi neli korda dopinguga vahele, aga ATP mätsis juhtumid kinni
Andre Agassi 1999. aasta US Openi tiitliga.Foto: Imago Sport/Scanpix

Endine Tšiili tenniseäss Marcelo Rios rääkis kodumaa meediale, et tema kunagine rivaal Andre Agassi patustas korduvalt keelatud ainetega, kuid meeste tennise organisatsioon ATP aitas ameeriklase dopingujuhtumid kinni mätsida.

"Nad tabasid ta neljal korral ning ATP kaitses ta seljatagust, sest ta on Agassi ja tennis hakkas s*** sisse vajuma. Mina leian, et suurim s***, mis ikka veel eksisteerib, on ATP," rääkis Rios, kes sarnaselt Agassile ka ise on maailma esireket olnud.

"Kui ma võistlesin, siis nad analüüsisid ainult uriiniproove. Nüüd tehakse ka vereproove, seega väga raske on midagi varjata ning tänapäeval jääd sa vahele kõigega, mida sa pruugid."

Agassi on oma elulooraamatus rääkinud, et ta tarvitas 1997. aastal eraeluliselt raskel perioodil amfetamiini ning põrus dopingukontrollis, kuid pääses karistuseta, sest valetas, et keelatud aine oli sattunud tema kehasse saastunud joogi kaudu.

Agassi võitis kaheksa suure slämmi tiitlit ning hoidis maailma esireketi kohta kokku 101 nädalat. Riose parim tulemus suurtelt slämmidelt on 1998. aasta Australian Openi teine koht, maailma esinumber oli ta kuus nädalat.

Matšpall (Tennis)