USA lahtised tennisemeistrivõistlused võivad toimuda hoopis Indian Wellsis


USA lahtised tennisemeistrivõistlused võivad toimuda hoopis Indian Wellsis
Indian Wellsi tennisekeskuse peaareen.Foto: AFP/SCANPIX

US Openi suure slämmi turniir võib toimuda erandkorras Californias, kuna New Yorgi Billie Jean Kingi nimeline tennisekeskus on koroonapatsientide jaoks ümber ehitatud välihaiglaks.

Hispaania ajalehe Marca andmetel on väga ebatõenäoline, et US Open 31. augustist 13. septembrini New Yorgis saaks toimuda, mistõttu kaaluvad korraldajad turniiri üleviimist Indian Wellsi.

Just Indian Wellsis jäi tennisetuur märtsis enne koroonapandeemia puhkemist pooleli. Kõik võimalused suure slämmi pidamiseks on seal olemas. Keskuses on 29 kõvaväljakut ning peaareen mahutab 16 100 inimest, mis teeb sellest suuruselt teise tennisestaadioni maailmas.

Ametlikult on US Openi korraldajad välja hüüdnud, et nende turniiri saatus selgub juunis. "Meil on õnne, et me oleme neljas suure slämmi turniir, seega on aeg praegu meie kasuks. Kuid see pole praegu peamine. Peamine on mängijate, fännide ja meie töötajate tervis ja heaolu," on USA tenniseliidu tegevjuht Mike Dowse öelnud.

Indian Wellsis slämmiturniiri pidamisele võib aga takistuseks saada California kuum ilm. Veel septembriski võib seal kohata 40-kraadist leitsakut.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Matšpall (Tennis)