ÜLLATAV KLÕPS | Fännid avastasid French Openi korraldajate poolt 43 aastat tagasi tehtud prohmaka

 (1)
ÜLLATAV KLÕPS | Fännid avastasid French Openi korraldajate poolt 43 aastat tagasi tehtud prohmaka
Pilt, kus viga kõige selgemini näha on. Siin hoiab karikat käes 2017. aasta French Openi võitja Jelena Ostapenko.Foto: AFP/SCANPIX

Suurbritannia tenniseajalukku on suurte rasvaste tähtedega kirjutatud, et 1976. aastal tuli French Openi naisüksikmängu võitjaks Sue Barker, kes on tänini viimane tolle karika pea kohale tõstnud Briti naismängija.

Ometi on Roland Garrosi rändkarikale graveeritud Barkeri nime taha Austraalia, nagu avastas üks Twitteri kasutaja pärast seda, kui fotograafid olid lähemalt pildistanud Ashleigh Barty poolt laupäeval õhku tõstetud karika seda külge, kus kirjas võitjad 1952.-1995. aastani.

Asjale on vaid kaks loogilist seletust: 1) Turniiri korraldajad teavad midagi, mida kogu ülejäänud maailm ja tänaseks 63-aastane naine ise veel ei tea või 2) Keegi pole uskumatul kombel viga ("GBR"-i asemel on nime taga "AUST") märganud tervelt 43 aastat!

Barker, kes alistas toona finaalis tšehhitar Renata Tomanova 6:2, 0:6, 6:2, töötab tänapäeval Ühendkuningriikide televisioonis spordisaatejuhina.

Ashleigh Barty fotograafide piiramisrõngas Roland Garrosi fotoseina ääres peaväljaku kõrval. Foto: Imago Sport/Scanpix
Matšpall (Tennis)