TIPPHETKED | Kahju! Anett Kontaveit võitis maailma 34. reketi vastu avaseti 6:0, ent kaotas mängu

(184)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 15.) jäi kõrgetasemelisel Madridi WTA turniiril pidama esimesse ringi, jäädes kolmes setis alla valgevenelannale Aliaksandra Sasnovitšile (WTA 34.) 6:0, 2:6, 2:6.

Kohtumine algas Kontaveidi jaoks lausa imeliselt: esimeses setis loovutas ta vastasele kokku vaid üheksa (!) punkti ning võitis selle vaid 23 minutiga 6:0. Seejärel ärkas aga ka Sasnovitš, kes sai oma servil kindluse kätte ning võitis kaks ülejäänud setti kindlalt.

Sealjuures oli tegu pelgalt sel aastal juba neljanda mänguga, kus Sasnovitš on mõne seti 0:6 kaotanud, aga suutnud seejärel kohtumise võita.

Laupäeval pidas Madridis kvalifikatsiooniringi teise kohtumise Kaia Kanepi (WTA 79.), kes läks vastamisi tšehhitari Kristyna Pliškovaga (WTA 85.) ning kaotas paraku 6:7, 2:6. Avasetis 5:3 eduseisu hoidnud Kanepi loovutas avaseti kiires lõppmängus ning jäi teises setis kiirelt 0:4 kaotusseisu, mistõttu pääseb põhitabelisse Pliškova, Kanepil tuleb aga kotid pakkida.

Kohtumine täispikkuses:

Enne mängu:

Kontaveit ja Sasnovitš on seni omavahel kohtunud kaheksal korral ning mõlemal on kirjas neli võitu. Viimati mängiti omavahel tänavuse aasta Austraalia lahtiste teises ringis. Seal jäi 6:3, 6:3 peale Sasnovitš. Vastamisi oldi ka eelmise aasta Madridi turniiril. Toona suutis 32 parema seas 6:2, 4:6, 6:2 peale jääda Kontaveit.

Kontaveidi ja Sasnovitši kohtumine algab Madridis Eesti aja järgi kõige varem kell 17.00. Mäng peetakse turniiri tähtsuselt teisel väljakul ehk Arantxa Sancheze areenil. Tegemist on selle väljaku päeva teise kohtumisega. Matši näeb Delfi TV V vahendusel.

Kontaveidi ja Sasnovitši järgmine vastane tuleb Elise Mertensi (WTA 18.) ja läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse jõudnud sportlase vahelisest duellist. Kolmandas ringis võib ees oodata juba maailma esireket Naomi Osaka.

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi mängud Madridis
KÕIK! Anett Kontaveit kaotab Madridis juba avaringis!
Kaks matšpalli Sasnovitšile...
Sasnovitš on kindlus ise, võidab oma pallingugeimi nulliga ning läheb 5:2 ette. Kontaveidi jaoks on 6:0 võidetud avasett nüüd justkui ammune mälestus.
Ai-ai-ai. Kontaveit ei tee kohe üldse head geimi ning Sasnovitš saab murde kätte. Valgevenelanna on 4:2 ees, nüüd on Kontaveidil aeg jalad kõhu alt välja võtta.
Kontaveit saab küll ühe murdepalli, kuid Sasnovitš saab oma servigeimi siiski kätte ning läheb 3:2 juhtima.
Oi kui magus punkt Kontaveidile! Sasnovitš mängis mitmel korral eestlanna juba sisuliselt platsilt välja, kuid kuidagi suutis Kontaveit pallid tagasi platsile tuua ning lõpetab punkti kena löögiga. Seis 15-15 valgevenelanna pallingul.
Kontaveit viigistab. 2:2.
Kontaveit küll komistab ning paneb isegi käe maha ning kaotab esimese punkti, kuid reageerib sellele serviässaga.
Sasnovitš jätkab kindlalt ning saab enda pallingugeimi nulliga kätte. 2:1.
Kontaveit viigistab. 1:1.
Sasnovitš jätkab kindlalt ning võidab kolmanda seti alustuseks oma servigeimi. Meie poolt vaadatuna seis 0:1.
Sasnovitš murrab ja võidab seti 6:3. Kõik algab taas nullist - otsustav sett otsustab võitja!
Kontaveit on ka nüüd natuke ära ehmatanud, Sasnovitš hoiab oma servi kindlalt ning on 5:3 eduseisus.
Kontaveit hoiab oma servi, aga on 3:4 taga.
Sasnovitš on nüüd enesekindluse kätte saanud. Ta võtab oma pallingugeimi nulliga ära ning läheb 4:2 ette.
Kontaveidi topeltviga annab Sasnovitšile tema mängu esimese murde ning valgevenelanna asub teist setti 3:2 juhtima.
Sasnovitš võidab teise oma pallingugeimi järjest. 2:2.
Sasnovitš saab ka silma pähe, aga Kontaveit võtab seejärel ka oma servigeimi kindlalt ära.
Seitsmes geim järjest. 1:0.
Kuivalt - nii geim kui sett! Anett Kontaveit annab Sasnovitšile avasetis vaid üheksa (!) punkti ning võidab selle 6:0!
5:0. Sasnovitšil ei ole seni Kontaveidi servil šanssigi olnud.
4:0! Kontaveit murrab taas ning on vaid 15 minutiga avaseti selgelt enda kätte haaranud.
Sasnovitš kutsub kehva alguse järel juba ka treeneri nõuandeid andma.
3:0. Kontaveit on hetkel hästi mänginud.
Kontaveit murrab hõlpsalt ning läheb 2:0 ette!
Algus on pisut rabe, aga esimene geim tuleb Kontaveidile kenasti oma servil kätte. 1:0.
Mäng algab!
Meeste mäng on nüüd lõppenud ning peagi peaks Kontaveit väljakule tulema!
Meeste mängus algab peagi kiire lõppmäng. Ehk saab Kontaveidi kohtumine alguse 17.45 paiku?
Meeste mängus on mõni geim päris pikaks veninud - enam kui 15 minutit on möödas, aga 3:3-st on saanud alles 4:4!
Anett Kontaveidi kohtumise algusaeg pisut viibib - praegu võiks arvestada ehk 17.30-ga. Enne seda peetakse meeste mäng Albert Ramos-Vinolase ja Daniel Taro vahel, mille seis on hetkel otsustavas setis 3:3.
Pliškova kasutab esimese matšpalli kohe ära ning võidab kohtumise 7:6, 6:2. Kahju!
5:2. Eestlannalt taas oma servi hoidmine, kuid nüüd on vaja mitu korda järjest murda, et mängus püsida.
Kanepi näitab korraks elumärke ning võidab oma servigeimi, kuid Pliškova hoiab seejärel kindlalt ka enda servi. 5:1.
4:0. Paistab, et Pliškova läheb oma teed.
Kas see oli nüüd murdumispunkt? Pliškova murrab kiirelt ning läheb teist setti 3:0 juhtima.
Kanepi venitab teise geimi Pliškova servil küll pikaks, kuid vastumurret ei tule. 0:2.
Valus algus teisele setile: Pliškova kohe murrab. 0:1.
Mihkel Laurits: Kurb, kuid see ei ole veel kaotus! ☀️
Kanepi kaotab esimese seti 5:3 eduseisust 6:7 (1).
6:1. Settpallid.
5:1. Teine minibreik.
Pliškova on kiires lõppmängus juba 4:1 ees.
Kanepi on minibreigiga jäänud kiires lõppmängus 1:2 taha.
Sest kvalifikatsioonist puudub kahjuks teleülekanne.
Leila Liinsoo: Miks meile Kaia mänge ei näidata ?
6-6 Mängu neljas servimurre (teine Pliškoval) on tõsiasi ja kiire lõppmäng tuleb!
15:40 Pliškoval kaks murdepalli
Kanepi oma servil 15:30 taga.
6:5 Kanepi murdis kohe vastu! Esimene murdepall oli tal 40:30 seisul, teine pärast 40:40 tasamängu.
5-5 Pliškova läks Kanepi servil 40:0 ette, Kaia päästis kaks murdepalli, aga kolmandat kahjuks enam mitte. Servimurded 1:1 tasa ja sett jätkub.
5-4 Kanepi pääses Pliškova servil 30:15 ette, aga tšehhitar suutis oma servi siiski hoida.
5-3 Enda servigeimis loovutas Kanepi Pliškovale taas vaid ühe punkti, kui oli juba 40:0 ees.
Auhinnarahad on Madridi Openil soliidsed. Avaringi kaotaja teenib 19 805 eurot, teise ringi pääseja 42 220, kolmandasse 80 620, veerandfinalist kasseerib 160 920, poolfinalist 312 215, finalist 608 700 ja võitja 1 202 520 eurot.
4-3 Pliškova pallingul oli pusimist 30:30-ni, pärast mida võttis tšehhitar oma.
4-2 Kanepi loovutas oma servil Pliškovale vaid ühe punkti.
3-2 Kanepi läheb servimurdega juhtima! Pliškova läks oma servil 30:0 ja 40:30 ette, aga Kanepi võttis järgi ja murdis.
2-2 Pliškova sai veel kolmandagi murdepalli, aga Kanepi hoidis läbi raskuste oma servi.
Pliškoval oli kaks murdepalli. Kanepi päästis need ja haaras pärast 40:40 seisu edu.
1-2 Pliškova suutis kõik murdepallid päästa ning servi hoida.
Pliškova on oma servil 0:40 taga! Kanepil kolm murdepalli.
1-1 Pärast 30:30 võitis Kanepi kaks punkti järjest ja vormistas geimivõidu.
Kanepi pallingul on seis 30:30.
0-1 Kanepi sai ühe punkti kätte, aga Pliškova hoidis oma servi.
Matš on alanud. Pliškova on avageimis 40:0 ees.
Pliškova alustab servimist.
Flashscore.com-is on Kanepi ja Pliškova mängu algusajaks märgitud 14.00 ehk loodetavasti on see kohe-kohe algamas.
Teise seti võitis Carballes Baena kiirelt 6:1. Väljak on Kanepi ja Pliškova jaoks vaba!
Meeste mängus lõppes alles esimene sett. Carballes Baena võitis kiire lõppmängu 7:1.
Kanepi ja Pliškova ootavad meeste turniiri kvalifikatsioonmatši Carballes Baena (ATP 86.) - Humbert (ATP 64.) järel, kus avasetis on seis esimese kasuks 4:3.