TIPPHETKED | Anett Kontaveit kaotas Dohas endisele esireketile

(100)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) langes kõrgetasemelisel Katari tenniseturniiril välja teises ringis, kui jäi alla maailma kuuendale reketile, sakslanna Angelique Kerberile 1:6, 6:7 (3:7).

Kui avasetis murdis 31-aastane Kerber Kontaveiti pallingu kolmel korral ja sai kindla võidu 6:1, siis teine sett kujunes väga põnevaks. Eestlanna suutis seal 1:4 kaotusseisust välja tulla, päästis lausa kuus matšpalli ja viis seti kiiresse lõppmängu. Paraku jäi Kontaveit lõppmängus kiirelt 0:3 taha ega suutnudki enam mängu päästa.

Kerber realiseeris 16-st murdepallist viis, Kontaveit kolmest kaks. Mängu üldpunktid jäis sakslanna kasuks 77:57. Matš kestis tund ja 23 minutit (sellest avasett kõigest 26 minutit).

Tänane kaotus tähendab, et uuel nädalal avaldatavas WTA edetabelis peaks Kontaveit langema koha võrra 21. positsioonile.

Kontaveit oli varem Kerberi vastu mänginud kahel korral ja mõlemad kohtumised võitnud. Doha avaringis oli meie esinumber alistanud läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud hiinlanna Lin Zhu (WTA 108.) 7:6 (7:3), 6:3.

Anett Kontaveit - Angelique Kerber
Kahjuks kuulub kiire lõppmäng 7:3 Kerberile ja seega kogu matš sakslannale 2:0.
6:6. Kontaveit päästab neli matšpalli ja viib seti kiiresse lõppmängu!
5:6 - Kerber hoiab pallingut.
5:5. Kontaveit hoiab raskustega oma servigeimi, päästes ka kaks matšpalli, ja viigistab mänguseisu.
4:5 - Kontaveit murrab ja on mängus tagasi!
3:5 - kahjuks kaotab Kontaveit kohe oma servigeimi otsa...
3:4 - Kerber jääb 0:40 kaotuseisu ega suudagi enam geimi päästa!
GIF89a: Jah...ikka juhtub...! Kui vaid kindluse tagasi saaks...
2:4 - Kontaveit hoiab oma pallingugeimi.
1:4 - Kerber hoiab pallingut kindlalt. Sakslanna on jõudnud kõigest 41 minutiga võidust kahe geimi kaugusele.
1:3. Kontaveit kaotab oma pallingu! Täna ei õnnestu midagi...
1:2 - Kerber on kindlus ise ega loovuta oma pallingul Kontaveidile punktigi.
1:1 - Kontaveit hoiab pallingut.
0:1 - Kerber võidab teise seti alustuseks oma servigeimi kindlalt.
1:6 - Kontaveit kaotab avasetis juba kolmandat korda oma pallingu. Eestlanna sai avasetis vaid 17 punkti Kerberi 31 vastu.
1:5 - Kerber näitab väga kindlat mängu ja jõuab avaseti võidust geimi kaugusele. Matši üldpunktid siiani sakslanna kasuks 28:16.
1:4 - Kontaveit kaotab taas oma pallingu ja seis muutub väga keeruliseks.
1:3 - Kontaveit jõuab esimese murdepallini, ent geim siiski sakslannale.
1:2 - Kontaveit jääb 0:40 kaotusseisu, kuid tuleb raskest olukorrast välja ja võidab oma servigeimi. Eestlanna on päästnud juba kuus murdepalli...
0:2 - Kerber on oma esimesel pallingul kindel.
0:1  - Kontaveit kaotab paraku kohe oma esimese pallingu.
Halep on võitnud Tsurenkot 6:2, 6:3. Nüüd siis peatselt Kontaveiti ja Kerberi kord.
Halepi ja Tsurenko mängu teises setis on jõutud seisuni 3:3.
Halep on võitnud avaseti 6:2.
Tere, tennisesõbrad! Kontaveiti - Kerberi matšile eelnevas kohtumises juhib Simona Halep Lesia Tsurenko vastu avasetis 4:0. Eestlanna mängu orienteeruvaks algusajaks on hetkel märgitud 19.25.