Neli ässa löönud Bertens realiseeris kaheksast murdepallist viis, Halepil oli murdevõimalusi viis ja ta kasutas neist ära kaks. Mängu üldpunktid jäid Bertensi kasuks 68:58. Kohtumine kestis tund ja 28 minutit.

Uues edetabelis karjääri kõrgeimale ehk neljandale kohale tõusvast hollandlannast sai ühtlasi esimene mängija, kes on suutnud Madridi Openi läbida ühtegi setti kaotamata.

Halep oleks turniiri võitmise korral tõusnud uueks esinumbriks, kuid nüüd jätkab esikohal endiselt jaapanlanna Naomi Osaka, kes langes Madridis välja veerandfinaalis.

Finaali eel:

Halep oli poolfinaalis skooriga 6:2, 6:7 (2:7), 6:0 üle Šveitsi esindajast Belinda Bencicist (WTA 18.). Kohtumine kestis üks tund ja 57 minutit.

Bertens alistas omakorda 6:2, 7:5 ameeriklanna Sloane Stephensi (WTA 8.). Kohtumine kestis üks tund ja 29 minutit.

Liivaväljakute edetabelit vaadates selgub, et finaalis kohtuvad selle väljakukatte kaks parimat mängijat. Halep hoiab liivaväljakute edetabelis kindlalt esikohta. Bertens on selgelt teisel positsioonil. Eestlanna Anett Kontaveit on selles pingereas kümnes.