Halep oli poolfinaalis skooriga 6:2, 6:7 (2:7), 6:0 üle Šveitsi esindajast Belinda Bencicist (WTA 18.). Kohtumine kestis üks tund ja 57 minutit.

Taas maailma esireketiks pürgiv Halep läheb nüüd finaalis vastamisi hollandlanna Kiki Bertensi (WTA 7.) ja ameeriklanna Sloane Stephensi (WTA 8.) vahelise matši võitjaga.

Enne mängu:

Šveitsi mängija Bencic (WTA 18.) üllatas veerandfinaalis maailma esireketit Naomi Osakat 3:6, 6:2, 7:5 võiduga. Jaapanlanna kaotus tähendab, et Halepil (WTA 3.) on võimalus Madridi turniiri võidu korral uueks esinumbriks tõusta. Halepi poolfinaalvastane Bencic tõuseb omakorda järgmisel nädalal maailma edetabelis mööda Anett Kontaveidist (WTA 15.).

Veerandfinaalis alistas Halep austraallanna Ashleigh Barty (WTA 9.) 7:5, 7:5.

Teise finalisti selgitavad täna õhtul hollandlanna Kiki Bertens (WTA 7.) ja ameeriklanna Sloane Stephens (WTA 8.).