Andreescu võidunumbriteks tõeliselt tasavägiselt möödunud kaks tundi ja kuus minutit kestnud kohtumises jäid 6:4, 7:6 (5).

Andreescul oli võimalus mängu saatus ka varem ära otsustada, kui ta juhtis teises setis 5:2, ent Kenin suutis tagasi mängu tulla ja seisu viigistada. Lõpuks läks teine sett kiiresse lõppmängu, kus kolmanda matšpalliga suutis Kanada tulevikutäht võidu vormistada.

Ühtlasi tegi Andreescu ajalugu, kui temast sai esimene kanadalanna, kes sel turniiril finaali jõudnud.

Andreescu vastane selgub teisest poolfinaalist, kus omavahel vastamisi Serena Williams (WTA 10.) ja tšehhitar Marie Bouzkova (WTA 91.). Eesti aja järgi kell 1 öösel algavast kohtumisest teeb Delfi TV otseülekande.

ENNE MÄNGU:

Eesti aja järgi kell 20.00 algab esimene poolfinaal 20-aastase ameeriklanna Sofia Kenini (WTA 29.) ja 19-aastane kanadalanna Bianca Andreescu (WTA 27.) vahel.

Ööl vastu pühapäeva kell 01.00 selgitavad teise finalisti endine esireket Serena Williams (WTA 10.) ja tšehhitar Marie Bouzkova (WTA 91.).

37-aastane Williams sai veerandfinaalis maailma teiselt reketilt Naomi Osakalt mulluse US Openi finaali kaotuse eest magusa revanši, võites 6:3, 6:4.

Suurüllataja Bouzkovaga sai reede õhtul Simona Halepilt (WTA 4.) loobumisvõidu. Rumeenlanna jättis matši pooleli pärast avaseti 4:6 kaotust, kuna tundis Achilleuse kõõluses valu.

Kuigi Osaka Torontos poolfinaali ei pääsenud, tõuseb ta uuel nädalal uuesti esireketiks, sest praegune tabelijuht Ashleigh Barty langes välja juba teises ringis ja Karolina Pliškova (WTA 3.) alistus veerandfinaalis üllatuslikult Bianca Andreescule.