Suurepärast tennist näidanud Bencic alistas kõrgetasemelise Dubai tenniseturniiri finaalis Kvitova

 (6)

Kõrgetasemelise Dubai tenniseturniiri finaalis heitlesid omavahel tšehhitar Petra Kvitova (WTA 4.) ning Šveitsi esindaja Belinda Bencic (WTA 45.). Tiitli tõstis pea kohale Bencic.

Bencic alistas üks tund ja 45 minutit kestnud kohtumises Kvitova 6:3, 1:6, 6:2. Bencic alustas kohtumist hästi, murdes kahel korral Kvitova pallingu ning minnes kiirelt 4:1 juhtima. Kätte võidetud eduseisu šveitslanna enam käest ei andnud ja võitis esimese seti 6:2.

Teises setis sai oma mängu käima Kvitova, kes murdis kolmel korral Bencici servigeimi ning võitis vaid 28 minutit kestnud seti 6:1. Otsustavas setis pani oma paremuse maksma Bencic, murdes kahel korral vastase servigeimi ning võttis lõpuks 6:2 setivõidu, millega ühtlasi kindlustas endale finaalivõidu.

Mõlemad tennisistid servisid kolm ässa. Topeltvigu tegi Bencic neli, Kvitova seitse.

ENNE KOHTUMIST:

Kvitova alistas poolfinaalis 3:6, 6:2, 6:4 Taiwani mängija Su-Wei Hsiehi. Kolm ässa löönud ja lausa kaheksa topeltviga teinud tšehhitar realiseeris 11-st murdepallist neli (Hsieh 3/7).

Teises poolfinaalis oli maailma edetabelis 45. kohal asuv šveitslanna Belinda Bencic üle ukrainlanna Elina Svitolinast (WTA 6.) tulemusega 6:2, 3:6, 7:6 (3). Võitja oli seejuures otsustavas setis veel 3:5 kaotusseisus, kuid võitis siis kolm geimi järjest ja hiljem ka kiire lõppmängu 7:3.

Seotud lood:

Bencic teenis 12 murdepalli Svitolina viie vastu, kuid realiseeris neid oluliselt kehvemini, 42%-ga. Ukrainlanna kasutas viiest murdevõimalusest ära neli (80%). Mängu üldpunktid jäid võitja kasuks 91:84.

Dubai turniiri finaal algab Eesti aja järgi kell 17.00. Mängust näeb otsepilti Delfi TV vahendusel.

Matšpall (Tennis)