Spordikohus võib Šarapova karistust leevendada poole võrra

 (12)
Maria Šarapova
Maria ŠarapovaFoto: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) teeb täna kell 16 avalikuks Maria Šarapova dopingujuhtumi kohtulahendi. Maailma meedia peab tõenäoliseks, et tema meldooniumi tarvitamise eest saadud kahe-aastast võistluskeeldu leevendatakse. Kui palju, on juba omaette küsimus.

Nii võiks Šarapova, kes sai juunis tagasiulatuva võistluskeelu algusega 2016 jaanuar, saada osaleda juba näiteks tuleva aasta French Openil või Wimbledoni suure slämmi turniiril.

Šarapova advokaat John Haggerty ütles juunis CAS-i pöördudes, et venelanna on saanud "ebaõiglaselt karmi karistuse ainult sellepräast, et ta on kuulus sportlane ja teda tahetakse selles küsimuses näiteks tuua". Ehk endise maailma esireketi peal tehti mehe arvates nö "näidispoomine".

Šarapovale peaks lootust sisendama fakt, et CAS on varem mitmeid ITF-i (Rahvusvaheline tenniseliit - toim) määratud karistusi leevendanud. Näiteks Horvaatia meestennisist pääses tänu CAS-ile üheksa kuu pikkuses võistluskeelust nelja kuuga, serblase Viktor Troicki karistust vähendati 18 kuult 12-le.

Tennisemaailmas usutakse, et Šarapova võistluskeeld lüüakse pooleks ehk aastaseks, mis lubaks tal võistlusareenile naasta juba pärast 2017. aasta 26. jaanuari. Nii jääks uuest aastast vahele vaid üks suure slämmi turniir, Australian Open.

Matšpall (Tennis)