Serena Williamsi treener tunnistas ausalt: ma rikkusin reegleid ja saatsin talle juhiseid

 (56)
Serena Williams US Openi finaalis end kohtuniku peal välja elamas.
Serena Williams US Openi finaalis end kohtuniku peal välja elamas.Foto: USA Today Sports, USA TODAY Sports/Scanpix

Tenniseässa Serena Williamsi treener Patrick Mouratoglou tunnistas ausalt, et ta juhendas US Openi finaali ajal käemärkidega enda hoolealust.

Mäletatavasti puhkes US Openi naiste finaalis skandaal, kui kohtunik Carlos Ramos andis Williamsile hoiatuse, kuna viimase treener juhendas teda keelatud käemärkide abil. Hiljem asus ameeriklanna juba Ramost verbaalselt ründama ja kohtunik otsustas teda seetõttu rängemalt karistada.

“Ma ei peta, et võita. Pigem ma kaotan... Ma annan sulle lihtsalt teada,“ karjus Williams finaalis kohtuniku peale. “Sa võlgned mulle vabanduse. Ma ei ole enda elu jooksul kordagi petnud. Mul on tütar ja ma seisan õigluse eest. Ma ei ole kunagi petnud,“ karjus Williams, kes nimetas kohtunikku kõige selle juures vargaks.

Nüüdseks on Mouratoglou tunnistanud, et ta saatis siiski Williamsile käemärkidega juhiseid, kuid lisas, et sama tegi ka Williamsi finaalivastase Naomi Osaka treener Sascha Bajin.

“Ma olen aus. Ma saatsin talle (Williamsile) juhiseid. Siiski ma arvan, et ta ei vaadanud minu poole kordagi. Sascha juhendas ka iga punkti ajal,“ teatas Mouratoglou Eurospordi vahendusel.

Serena Williamsi treener Patrick Mouratoglou. Foto: JULIAN FINNEY, AFP/Scanpix
Matšpall (Tennis)