Serena Williamsi jaoks tülikas kohtunik ei pääse US Openil ameeriklanna matšides õigust mõistma

 (7)
Serena Williams sõimab pukikohtunik Carlos Ramost petiseks ja vargaks
Serena Williams sõimab pukikohtunik Carlos Ramost petiseks ja vargaksFoto: USA Today Sports / Scanpix

Tennisekohtunik Carlos Ramos, kes sattus eelmise aasta US Openi naisüksikmängu finaali ajal Serena Williamsiga tõsisesse vastuollu, tänavusel USA suurturniiril ameeriklanna ja tema õe Venus Williamsi matšides õigust mõista ei saa.

"Meie eesmärgiks on määrata parim kohtunik õigele matšile. Langetasime otsuse, et tema [Ramos] ei pääse õdede Williamsite mängudes õigust mõistma," teatas US Openi kohtunik Soeren Friemel.

Ramos hoiatas mulluses finaalis, kus Williams kaotas Naomi Osakale, ameeriklannat kolmel korral ning määras talle viimase rikkumise järel ühe geimi kaotuse. Selle otsuse eel oli Williams pukikohtunikku sõimanud petiseks ja vargaks.

Rahvusvaheline Tenniseliit (ITF) avaldas hiljem Ramosele toetust, kinnitades, et portugallane ei teinud US Openi finaalmatšis ühtegi viga ning määras kõik hoiatused ja karistused vastavalt kehtivatele reeglitele.

Williamsit karistati aga turniiri korraldajate poolt reeglite rikkumise eest - ta sai treenerilt tribüünilt juhiseid ja lõhkus reketi - 17 000 dollari suurune rahatrahviga.

Kuula ka "Matšpalli" podcasti US Openi eelvaadet! Stuudios olid eksperdid Silver Karjus ja Michel Lehtmets.

Matšpall (Tennis)