Serena Williams saatis Naomi Osakale US Openi finaali eest vabanduse

 (16)
Serena Williams saatis Naomi Osakale US Openi finaali eest vabanduse
Foto: AFP/SCANPIX

USA tennisetäht Serena Williams avaldas, et eelmise aasta US Openi finaalis juhtunud intsident kohtunikuga jäi teda niivõrd painama, et ta otsustas oma toonasele vastasele Naomi Osakale sellekohase vabanduse kirjutada.

Jaapanlanna Osaka alistas Williamsi selles mängus 6:2, 6:4, kuid tennisemaailm jääb rohkem mäletama Williamsi raevutsemist pukikohtuniku aadressil.

Teisipäeval väljaandes Harper's Bazaar avaldatud essees ütles Williams, et käis juhtunu tõttu isegi teraapias.

"Päevad möödusid ja ma ei suutnud kuidagi rahu leida. Ma hakkasin terapeudi juures käima. Otsisin vastuseid ning kuigi ma tundsin, et tegin edusamme, ei olnud ma veel valmis reketit kätte võtma," rääkis Williams.

Foto: REUTERS/SCANPIX


"Lõpuks sain ma aru, et on ainult üks viis, kuidas ma saan edasi liikuda. Oli aeg vabandada inimese ees, kes seda kõige rohkem vääris. Hakkasin kirjutama, alguses aeglaselt, siis kiiremini, nagu oleksid sõnad minust välja voolanud."

"Mulle meeldiks, kui ma saaks sellesse hetke tagasi minna. Ma olen, olin ja olen alati sinu üle õnnelik ja sind toetav," kirjutas Williams Osakale. "Ma ei tahaks kunagi röövida ühegi naise, eriti teise mustanahalise naissportlase võimalust särada. Ma ei jõua su tulevikku ära oodata ning usu mind, ma jään alatiseks su suureks fänniks."

Matšpall (Tennis)