Kohtumise avasett möödus vaid 37 minutiga ja nii, et Kontaveit sai Pavljutšenkova esimeselt servilt kätte vaid 24% (5/21) ja teiselt servilt 29% (4/14) punktidest. Kõik viis Kontaveidi murdepalli õnnestus venelannal avasetis pareerida ja kaks enda murdevõimalust edukalt ära kasutada.

Teises setis sai Kontaveit südikamalt vastu, kuigi juba seti alguses hakkas ta muret tekitanud jalast kinni hoidma. Olles kahe servimurdega 0:3 taha jäänud, tegi ta kaks murret kohe vastu ja viigistas seti 3:3, kaotades siis kohe jälle enda pallingu järgmises geimis. Mängu viimane murdepall oli tal kasutada 3:4 kaotusseisus seisul 40:30, rohkem võimalusi mängu päästmiseks ei tekkinud.

Tund ja 26 minutit kestnud mängu jooksul lõi Kontaveit ühe serviässa ja tegi kaks topeltviga. Pavljutšenkova vastas samuti ühe ässaga, kuid tegi suisa kuus topeltviga.

Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli 60% Pavljutšenkova 62% vastu. Esimeselt servilt võitis Kontaveit täpselt pooled punktidest (15/30), kuid teiselt servilt vaid 35% (7/20), samas kui venelanna vastavad näitajad olid 61% (25/41) ja 59% (16/27). Punktide kogusummas jäi Pavljutšenkova peale 69:49.

Järgmise etteaste teeb Kontaveit juba suure slämmi turniiril Australian Open, mis algab 20. jaanuaril. Üksikmängu turniiritabelid loositakse juba neljapäeval Eesti aja järgi kell 9 hommikul.