Roger Federer: ma ei jõua igavesti oma rekordit kaitsta


Roger Federer: ma ei jõua igavesti oma rekordit kaitsta
Roger FedererCynthia Lum/Zumapress.com

Meeste tennises rekordilised 20 suure slämmi tiitlit võitnud Roger Federer (ATP 3.) usub, et varem või hiljem tema rekord lüüakse üle.

Möödunud nädalal oli tal võimalus rekordit pikendada, kuid kaotas tõeliseks põnevusetenduseks kujunenud Wimbledoni finaalis viies setis maailma esireketile Novak Djokovicile. Federeri lähimateks jälitajateks on Rafael Nadal (18) ja Djokovic (16).

Federer tunnistas, et suure slämmi tiitlite rekordi hoidmine pole tema jaoks enam prioriteet. "Vanasti oli rekordi tagaajamine minu jaoks hoopis tähtsam. Olin paari slämmiga maas, seejärel viigistasin ja lõpuks läksin mööda, vot see oli põnev aeg," sõnas Federer. "Nüüd aga mängin ma teistel põhjustel."

"Ma leian motiivi teistest asjadest," jätkas šveitslane. "Mu eesmärk ei ole enam seda rekordit hoida ja kui keegi minust möödub, siis on tema jaoks ju hästi. Ma ei jõua igavesti seda kaitsta."

"Ma ei saanud sellepärast tennisistiks. Mängin just nende hetkede nimel, nagu oli Wimbledonis - suure publiku ees peaväljakul Novaki-suguste mängijate vastu."

Matšpall (Tennis)