24-aastane Jabeur, kes 2018. aasta Kremlin Cupil Moskvas kaotas finaalis Kontaveidi praegusele paarismängupartnerile Darja Kasatkinale, sai täna veerandfinaalis dramaatilise 1:6, 7:5, 6:3 võidu endise maailma 11. reketi, prantslanna Alize Cornet' (WTA 55.) üle.

Esimese seti 1:6 kaotanud ja teise 7:5 võitnud Jabeur jäi kolmandas setis murdega 1:2 taha, kuid suutis kohe prantslanna pallingu vastu murda ning kaheksandas geimis otsustava servimurdega 5:3 ette minna. Suure ehmatuse elas tuneeslanna üle selles samas geimis 40:0 juhtides, nihestades eeskäelööki sooritama joostes hüppeliigest. Meditsiinilise pausi järel õnnestus tal kolmas murdepall realiseerida ja oma servil kohtumine lõpetada.

"Olen sel turniiril justkui esimeste settide kaotamise kuninganna. See annab mulle võitmiseks ja teiseks setiks lisamotivatsiooni, aga ma olen selle võidu üle väga õnnelik," vahendab WTA koduleht Jabeuri sõnu.

Poolfinaalis kohtub Jabeur endise maailma esireketi Angelique Kerberiga (WTA 5.). Sakslanna oli teises tänases veerandfinaalis 6:4, 6:3 parem rumeenlannast Simona Halepist (WTA 7.) 6:4, 6:3. Teise poolfinaalpaari selgitavad kohtumised Arina Sabalenka (Valgene, WTA 10.) - Kiki Bertens (Holland, WTA 4.) ja Jekaterina Aleksandrova (Venemaa, WTA 52.) - Karolina Pliškova (Tšehhi, WTA 3.).

Delfi TV näitab laupäevasest finaalist (kell 14.30) otseülekannet.