Nadal läks kaheksandikfinaalis vastamisi itaallase Fabio Fogniniga (ATP 17.). Hispaanlane võitis kaks tundi ja 19 minutit kestnud kohtumise kolmes setis 6:3, 6:4, 6:2.

Karjääri jooksul 43. korda suure slämmi turniiril veerandfinaali jõudnud Nadali vastane selgub vastasseisust Stefanos Tsitsipas (ATP 6.) - Matteo Berrettini (ATP 10.).

Edukas oli päev ka Venemaa tennisistide jaoks. Maailma neljas number Daniil Medvedev oli 6:4, 6:2, 6:3 parem ameeriklasest Mackenzie McDonaldist (ATP 192.).

Medvedevi kaasmaalane Andrei Rublev (ATP 8.) võitis norralase Casper Ruudi (ATP 28.) vastu kaks esimest setti 6:2, 7:6 (3). Kolmandat setti Ruud vigastuse tõttu enam kaasa ei teinud. Rublev ja Medvedev lähevad omavahel veerandfinaalis ka vastamisi.

Venemaa tennisistid on Australian Openil teinud ühtlasi ajalugu, kui esmakordselt avatud ajastul on veerandfinaalis kolm Venemaa mängijat. Nimelt oli juba varasemalt kindlustanud koha kaheksa parema seas Anton Karatsev (ATP 114.). Seejuures mängib Karatsev alles esmakordselt suure slämmi turniiril. Venelast ootab ees bulgaarlane Grigor Dimitrov (ATP 21.).