Positiivse koroonaproovi andnud TOP 50 tennisist põgenes Venemaalt eralennukiga

 (25)
Positiivse koroonaproovi andnud TOP 50 tennisist põgenes Venemaalt eralennukiga
Sam Querrey 15. septembril Italian Open turniiril Roomas.Foto: AFP/SCANPIX

Peterburis toimuvalt ATP-turniirilt eemaldatud ameeriklane Sam Querrey (ATP 49.) istus pärast positiivse koroonaviiruse proovi andmist koos naise ja pojaga eralennukile ning põgenes seni teadmata suunas Venemaalt.

Peterburi turniiri korraldajad sai Querrey ja tema perekonna viirusesse nakatumisest teada esmaspäeval. ATP uurib tennisisti lahkumist riigist kui "tõsist protokolli rikkumist", vahendab Daily Mail.

Querrey pidanuks Peterburi põhiturniiri avaringis kohtuma teist asetust omava Kanada esindaja Denis Shapovaloviga (ATP 12.). Pärast positiivset proovi oleks ta pidanud oma perega jääma 14 päevaks Foru Seasonsi neljatärnihotelli isolatsiooni.

Lisaks öeldi Querreyle, et neid külastab arst ning kui neil tuvastatakse sümptomid, tuleb nad üle viia haiglaravile. Kartuses, et nad võõras riigis vaid kergete sümptomite tõttu oma pojast eraldatakse, otsustatigi riigist põgeneda.

Vabakutselise tenniseajakirjaniku Ben Rothenbergi sõnul viibib Querrey pere hetkel "lähedalasuvas Euroopa riigis". Ajaleht kirjutab, et Querrey, tema naine Abby Dixon ning kaheksakuune poeg Ford istusid lennuki tagumises otsas, et vältida piloodi nakatumist. Praegu peatuvat nad AirBnB kaudu broneeritud pinnal.

ATP (meeste tennise katuseorganisatsioon) protokolli rikkumise eest ähvardab Querreyt kuni 100 000-dollariline trahv ning kolmeaastane võistluskeeld.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Matšpall (Tennis)