Positiivse dopinguproovi andnud tennisetäht pääses karistuseta


Robert Farah
Robert Farah Foto: Daniel Bearham via www.imago-images.de/Scanpix

Wimbledoni ja US Openi tennise suure slämmi võitnud Robert Farah pääseb võistluskeelust, kuigi andis eelmisel aastal positiivse dopinguproovi.

33-aastane Kolumbia paarismängija sai eelmisel kuul ajutise võistluskeelu, sest tema oktoobris antud dopinguproovist leiti keelatud ainet boldenooni. Seetõttu tuli Farahil vahele jätta ka tänavune Australian Open.

Farahi sõnul põhjustas tema positiivse analüüsi kodumaal söödud saastunud liha. Tennisisti kaitseks astus välja ka Kolumbia olümpiakomitee, kelle väitel on mitmed süütud Kolumbia sportlased andnud boldenooni sisaldava dopinguproovi, sest seda ainet kasutatakse Kolumbias väga laialdaselt lihaveiste kasvatamisel.

Rahvusvahelist tenniseliitu (ITF) kolumbialase selgitus rahuldas ning tennisist pääses karistuseta. Farahi kaitseks rääkis ka fakt, et vaid kaks nädalat enne positiivset dopinguproovi Kolumbias oli ta andnud Hiinas Shanghais negatiivse analüüsi.

Farah lõpetas 2019. aasta paarismängu esinumbrina koos oma kaasmaalase Juan Sebastian Cabaliga. Mullu võitsid kolumbialased viis turniiri, sealhulgas ka Wimbledoni ja US Openi.

Matšpall (Tennis)