PÖÖRANE VEDAMINE | US Openil tehti ebareaalne Suur slämm

 (1)
Peter Polansky US Openil
Peter Polansky US OpenilFoto: Jerry Lai, USA Today Sports

Kanadalane Peter Polansky on mees, keda kaasvõistlejad käivad US Openil varrukast sakutamas, et natukenegi tema õnnesoosingust endale saada.

Maailma edetabeli 119. reket tegi US Openiga teoks uut moodi Suure slämmi - ta jõudis tänavu kõigil neljal Slämmil põhitabelisse lucky loseri ehk õnneliku kaotajana. Täiesti rabav loosiõnn!

Kvalifikatsiooni viimase ringi kaotaja võib põhitabelisse pääseda siis, kui keegi ülevaltpoolt viimasel hetkel loobub. Tänavu on loobumisi olnud, sest käesolevast aastast muutus Suurtel slämmidel põhitabeli esimese ringi auhinnarahade maksmise süsteem. Poolvigasena enam keegi mängima ei tule, boonus saadakse teatud mahus nii või naa kätte.

See on aga tekitanud vabu kohti ning Polansky on õnneliku kaotajana kogu aeg loosirattast välja võetud. French Openil pääses lucky loserina põhitabelisse ka Jürgen Zopp.

Kui Zopp kasutas loosiõnne hiilgavalt ära ja sammus Pariisis meesüksikmängus kolmandasse ringi, siis Polansky on kogu aeg kohe avaringis kõrvetada saanud. US Openil kaotas ta 4. asetusega Alexander Zverevile 2:6, 1:6, 2:6.

Matšpall (Tennis)