Nadali sõnum vaktsiinivastasele Djokovicile: kui tahad tennist mängida, tuleb vaktsineerida

 (15)
Nadali sõnum vaktsiinivastasele Djokovicile: kui tahad tennist mängida, tuleb vaktsineerida
Novak DjokovicFoto: Thaier al-Sudani, Reuters/Scanpix

Meeste tennise maailma esireket Novak Djokovic teatas hiljuti, et kui töötatakse välja vaktsiin koroonaviiruse vastu ning see tehakse reisimise nimel kohustuslikuks, seisab ta silmitsi suure dilemmaga.

"Isiklikult olen ma vaktsineerimise vastu ning ma ei tahaks, et keegi sunniks mind seda tegema, et saaksin reisida. Kui see tehakse kohustuslikuks, siis mis saab? Peaksin sellisel juhul otsuse vastu võtma," rääkis 17-kordne suure slämmi võitja.

Serblase pikaaegse konkurendi Rafael Nadali (ATP 2.) sõnul ei jää Djokovicil aga palju valikuid, kui ta soovib võistlemist jätkata. "Keegi ei saa kedagi millekski sundida ja kõigil on vaba voli otsustada. Kui sa kuulud aga teatud ringi ning seal otsustatakse niimoodi, siis tuleb vastavalt käituda," rääkis Nadal Hispaania meediale. "Kui otsustakse, et kõigi ohutuse nimel peab end vaktsineerima, tuleb ka Djokovicil seda teha, kui ta tahab kõrgeimal tasemel tennist mängida."

"Ma pean siinkohal kõiki silmas," jätkas Nadal. "Peame lihtsalt vaktsineerima end, kui tenniseorganisatsioonid niimoodi otsustavad. Reegleid tuleb järgida."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Matšpall (Tennis)