Nadal pidi vigastuse tõttu US Openi poolfinaalis loobumisvõidu andma

 (7)
Finaalis kohtuvad Juan Martin del Potro ja Novak Djokovic
Nadal pidi vigastuse tõttu US Openi poolfinaalis loobumisvõidu andma
Juan Martin del Potro ja Rafael NadalFoto: CHRIS TROTMAN, AFP/Scanpix

Maailma esireketi Rafael Nadali teekond tänavusel US Openil lõppes poolfinaalis, kui hispaanlane oli sunnitud põlvevigastuse tõttu andma loobumisvõidu Juan Martin Del Potrole (ATP 3.).

Nadali vaevas mängu ajal põlvevigastus ja pärast kahesetilist kaotusseisu 6:7 (3), 2:6 ei suutnud hispaanlane enam kohtumist jätkata. Hispaanlane kasutas enne loobumist ka kahel korral arstiabi.

"Mul oli väga raske mängu jätkata," sõnas matšijärgselt 32-aastane Nadal. "Valu oli liiga suur ja seda kohtumist ei saanud enam pidada tennisematšiks. Poolfinaalis oli vaid üks mängija. Ma vihkan loobumist, aga veel ühe seti mängimine oleks olnud minu jaoks liig."

"See ei ole parim viis kohtumist võita," rääkis del Potro. "Mulle meeldib mängida Rafael Nadali vastu, sest ta on tennisemaailma suurim võitleja."

Juan Martin del Potro jõudis esmakordselt pärast 2009. aastat suure slämmi turniiri finaali. Toona jõudis ta nii kaugele samuti US Openil ja võitis oma karjääri senise ainsa suure slämmi tiitli. Finaalis läheb ta vastamisi serblase Novak Djokoviciga (ATP 6.), kes oli teises poolfinaalis 6:3, 6:4, 6:2 parem jaapanlasest Kei Nishikorist (ATP 19.).

Matšpall (Tennis)