Marin Cilic sai Davis Cupil tunda Serena Williamsiga raksu läinud pukikohtuniku karmi kätt

 (1)
Marin Cilic sai Davis Cupil tunda Serena Williamsiga raksu läinud pukikohtuniku karmi kätt
Pukikohtunik Carlos RamosFoto: REUTERS/SCANPIX

Tennise Davis Cupi finaalis mängivad tänavu Prantsusmaa ja Horvaatia. Mõlemad said poolfinaalis 3:2 võidud. Prantslased olid üle Hispaaniast, horvaadid alistasid USA.

Horvaatias Zadaris toimunud matšil oli esimest korda pärast skandaalset US Openi naiste finaali ametis pukikohtunik Carlos Ramos, kes pidi ühe karistuse jagama ka möödunud nädalavahetusel.

Reketi lõhkumise eest sai hoiatuse Marin Cilic, kes kaotas eelviimases üksikmängus 7:6 (2), 6:7 (6), 3:6, 4:6 Sam Querreyle. Matšide seis oli selle lahingu järel 2:2 ning vastasseisu saatus jäi viimase kohtumise otsustada.

"Kui sa reketi lõhud, siis tavaliselt saad sa karistada," lausus Cilic, kes ei suutnud meenutada, millal ta viimati reketi väljakul puruks peksis.

Foto: PA Pictures/Scanpix

Esimese finaalikoha alates 2016. aastast tõi Horvaatiale Borna Coric, kes alistas Frances Tiafoe üle nelja tunni kestnud matšis 6:7 (0), 6:1, 6:7 (11), 6:1, 6:3.

Seotud lood:

Horvaatias tegi comebacki ka 2016. aastal Davis Cupist tagasi tõmbunud 40-aastane ameeriklane Mike Bryan, kes koos paarismängupartneri Ryan Harrisoniga alistas laupäeval viietunnises thrilleris Ivan Dodigi ja Mate Pavici 7:5, 7:6 (6), 1:6, 6:7 (5), 7:6 (5).

Prantsusmaa vormistas finaalipääsu juba laupäeval, võttes Lille'is toimunud matšis Hispaania vastu sisse 3:0 eduseisu. Finaal peetakse novembris.

Matšpall (Tennis)