Maailma esireket Simona Halep tõi veel välja põhjuseid, miks ta Kaia Kanepile kaotas

 (15)
Simona Halep kohtumises Kaia Kanepiga reketit lõhkumas.
Simona Halep kohtumises Kaia Kanepiga reketit lõhkumas.Foto: Danielle Parhizkaran, USA TODAY Sports/Scanpix

Naiste tennise esireket Simona Halep rääkis Reutersi vahendusel, et maailma esireketiks olemine kohustas teda justkui ka suure slämmi turniiri võitmiseks. Rumeenlanna sõnul on ta Prantsusmaa lahtiste võitmise järel justkui täieõiguslik esinumber. Samas meenutas ta veel ka US Openi avaringis Kaia Kanepilt saadud kaotust.

“Minu suureks unistuseks oli tõusta maailma esireketiks. Suutsin selle eelmisel aastal saavutada. Seejärel oli minu eesmärgiks võita suure slämmi turniir, kuna paljude arvates ei ole ilma selleta esinumber õige esinumber,“ sõnas Halep.

Halep on suure slämmi turniiri finaalides mänginud kokku neljal korral ehk kolmel juhul on tal tulnud väljakult lahkuda kaotajana ja seda valu teab ta hästi. Halep kaotas finaali Prantsusmaa lahtistel 2014. ja 2017. aastal. Lisaks pidi ta kaotajana väljakult lahkuma tänavuse Austraalia lahtiste finaalis.

Viimastel kordadel on tal kõige halvemini läinud US Openil, kus ta on kahel aastal järjest kaotanud avaringis.

“Olin juba Wimbledonis väga väsinud ja emotsionaalne. Wimbledonis oli mul kolmandas ringis (kaotatud matšis Hsieh Su-wei vastu) matšpall ja Kaia Kanepi mängis US Openil lihtsalt väga hästi,“ kiitis Halep eestlannat. “US Openil ei suutnud ma asju enda jaoks joonde saada ja matši võita või muuta seda vähemalt tasavägisemaks.“

Matšpall (Tennis)