Maailma esireket Novak Djokovic nakatus koroonaviirusesse, serblane keeldus esialgu testimisest

 (34)
Maailma esireket Novak Djokovic nakatus koroonaviirusesse, serblane keeldus esialgu testimisest
Novak Djokovic.Foto: REUTERS/SCANPIX

Tennise Aadria tuurilt alguse saanud koroonaviiruse puhang jõudis meeste maailma esireketi Novak Djokovicini, kes oli turniiri korraldaja. Ühtlasi andis positiivse proovi ka tema abikaasa Jelena.

Djokovic andis positiivse proovi pärast Serbiasse naasmist. Kuigi juba Horvaatias peetud turniiri käigus teatati, et koroonaviirus avastati Bulgaaria ässal Grigor Dimitrovil, keeldus Djokovic esialgu testimisest, kirjutas Eurosport.

Djokovic väitis esialgu, et tal ega tema lähikondlastel pole tekkinud ühtegi haigusesümptomit. Ka pärast positiivse proovi andmist pole tal väidetavalt sümptomeid esinenud.

"Korraldasime turniiri parimate kavatsustega ja teadmises, et viiruse levik on nõrgenenud. Kahjuks levib viirus endiselt. See on reaalsus, millega peame elama õppima ja sellega kohanema. Mul on äärmiselt kahju igast nakatunust. Loodan, et nende tervisega ei juhtu midagi hullu. Mina jään 14 päevaks karantiini ja viie päeva pärast tehakse mulle uus test," seisis Djokovici avalduses.

Djokovic käis lisaks tennisemängule Dimitrovi ja veel mitme teise sportlasega ka ööklubis pidutsemas.

Lisaks Djokovicile ja Dimitrovile on positiivse koroonaproovi andnud ka Serbia tennisist Viktor Troicki, tema paari nädala pärast sünnitama pidav abikaasa ja Horvaatia mängija Borja Coric.

Seotud lood:

Serbia meedia andmetel on nakatunuid kokku seitse, sest positiivse proovi on andnud ka Djokovici füüsilise ettevalmistuse treener Marko Paniki.

Tuuril käinud mängijatest on negatiivsest proovist teatanud seni Andrei Rubljov, Marin Cilic ja Alexander Zverev.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Matšpall (Tennis)